Rijekában a XI. férfi Európa-bajnokság negyedik fordulójában sakkozóink hét nyerés és egy vereség mellett 9 játszmában remiztek. Almási Zoltán, Berkes Ferenc és Héra Imre kötelező győzelmekkel megkezdték a felzárkózást, Erdős Viktor, Bérczes Dávid és Prohászka Péter esélyesebb orosz nagymesterekkel szemben értékes döntetleneket harcoltak ki. A viadalon a grúz Baadur Zsobava és az ukrán Zahar Efimenko vezet mesternégyessel.

A X. női Európa-bajnokságon sakkozónőink három döntetlent értek el. Schneider Veronika és Papp Petra dicséretet érdemel, Hoang Thanh Trang nem bírt jóval gyengébb spanyol ellenfelével. A lengyel Monika Socko vezet, heten üldözik félpontos hátránnyal.

A negyedik játéknapon papírforma győzelmek mellett értékes döntetleneket is elkönyvelhettek sakkozóink. Almási Zoltán és Berkes Ferenc a nyeréssel jelentősen előrelépett a táblázaton. Héra Imre, Balogh Csaba, Medvegy Zoltán, Szabó Krisztián és Mihók Olivér szerényebb képességű ellenfeleket győzött le. Három nagymesterünk is orosz nagymesterekkel szemben remizett. Erdős Viktor a középjátékban kicsit kedvezőbben állt a rutinos Jevgenyij Barejevvel szemben, a cserék után remire oldódott az állás.

Bérczes Dávid megkínozta Konsztantyin Landát, gyalogelőnyét azonban nem tudta érvényesíteni. Prohászka Péter sötéttel harcolta ki a döntetlent Pavel Tregubov ellenében. Horváth Ádám az egykori Európa-bajnok lengyel Bartlomiej Maciejával osztozott meg a ponton. Ruck Róbert és Szamosközi Gábor negyedszer szerzett fél pontot. Balszerencsés volt Boros Dénes párosítása, az 1,5 pontos csoportban jóval könnyebb ellenfelet is kaphatott volna, mint az orosz válogatott mellett szekundánsként is dolgozó Alekszandr Motiljvet. A grúz Baadur Zsobava és az ukrán Zahar Efimenko sikerrel vette a negyedik akadályt is, mindketten sötéttel nyertek.

Medvegy Zoltán (2556, 1,5) - Ulvi Bajarani (azeri, 2395, 1,5) 1 - 0
Szamosközi Gábor (2347, 1,5) - Carillo Pablo San Segundo (spanyol, 2534, 1,5) döntetlen
Bánusz Tamás (2517, 1,5) - Danny Raznikov (izraeli, 2331, 1,5) döntetlen
Szabó Krisztián (2513, 1,5) - Alekszander Csudinovszkih (orosz, 2314, 1,5) 1 - 0
Fehér Ádám (2260, 1) - Sabino Brunello (olasz, 2476, 1) döntetlen
Georgios Milonakis (görög, 2154, 1) - Mihók Olivér (2403, 1) 0 - 1

A 4. forduló további érdekesebb eredményei:
Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2708, 3) - Artyom Tyimofejev (orosz, 2655, 3) döntetlen
Michal Krasenkow (lengyel, 2652, 3) - Baadur Zsobava (grúz, 2695, 3) 0 - 1
Arkadij Naiditsch (német, 2691, 3) - Zahar Efimenko (ukrán, 2640, 3) 0 - 1
Yannick Pelletier (svájci, 2611, 3) - Erneszto Inarkijev (orosz, 2667, 3) döntetlen
Jure Skoberne (szlovén, 2509, 3) - Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2661, 3) döntetlen
Jan Nepomnjacsij (orosz, 2656, 3) - Nyikita Majorov (fehérorosz, 2510, 3) döntetlen
Michael Adams (angol, 2704, 2,5) - Szasa Martinovic (horvát, 2509, 3) 1 - 0
Fabiano Caruana (olasz, 2680, 2,5) - Vlagyimir Potykin(orosz, 2606, 2,5) döntetlen
Igor Liszij (orosz, 2615, 2,5) - Gabriel Szargiszjan (örmény, 2675, 2,5) döntetlen
Igor Kurnoszov (orosz, 2674, 2,5) - Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2601, 2,5) döntetlen
Tigran L Petroszjan (örmény, 2612, 2,5) - Alekszander Arescsenko (ukrán, 2601, 2,5) döntetlen

Az élcsoport állása:
1-2. Baadur Zsobava (grúz) és Zahar Efimenko (ukrán) 4 pont
3-17. Liviu Dieter Nisipeanu (román), Erneszto Inarkijev (orosz), Yannick Pelletier (svájci), Michael Adams (angol), Constantin Lupulescu (román), Artyom Tyimofejev (orosz), Nyikta Majorov (fehérorosz), Ivan Szokolov (boszniai), Gergely Szabó (román), Jure Skoberne (szlovén), Raif Mamedov (azeri), Jan Nepomnjacsij (orosz), Tamir Nabaty (izraeli), Francisco Vallejo POns (spanyol) és Viorel Iordachescu (román) 3,5
18 - 83. Erdős Viktor, Héra Imre, Berkes Ferenc, Almási Zoltán, ... 3

Döntetlenekkel folytatták szereplésüket sakkozónőink. Schneider Veronika és Papp Petra elégedett lehet az értékes fél pontokkal. Hoang Thanh Trang nem kis szerencsével ellenfele időzavarában megmenekült a vereségtől. A lengyel Monika Socko megnyerte negyedik játszmáját is, heten követik őt félpontos hátránnyal.

A női Európa-bajnokság 4. fordulójának érdekesebb eredményei:
Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2447, 3) - Tatjana Koszinceva (orosz, 2524, 3) döntetlen
Monika Socko (lengyel, 2465, 3) -Irina Cseljuskina (szerb, 21319, 3) 1 - 0
Marija Muzicsuk (ukrán, 2444, 2,5) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2555, 2,5) döntetlen
Nino Hurcidze (grúz, 2434, 2,5) - Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2554, 2,5) döntetlen
Anna Muzicsuk (szlovén, 2533, 2,5) - Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2384, 2,5) 1 - 0
Pia Cramling (svéd, 2523, 2,5) - Jolanta Zawadzka (lengyel, 2404, 2,5) 1 - 0
Natalija Zsukova (ukrán, 2492, 2,5) - Szvetlana Matvejeva (orosz, 2373, 2,5) döntetlen
Viktorija Cmilyte (litván, 2485, 2,5) - Elena Sedina (olasz, 2334, 2,5) 1 - 0
Eva Moser (osztrák, 2437, 2,5) - Nana Dzagnidze (grúz, 2479, 2,5) döntetlen
...
Sabrina Gutierrez Vega (spanyol, 2314, 2) - Hoang Thanh Trang (2487, 2) döntetlen
Schneider Veronika (2314, 2) - Salome Melia (grúz, 2476, 2) döntetlen
Peng Zhaoqin (holland, 2401, 2) - Papp Petra (2263, 2)

1.Monika Socko (lengyel) 4 pont
2-8. Ketevan Arahamija-Grant (skót), Tatjana Koszinceva (orosz), Anna Muzicsuk (szlovén), Pia Cramling (svéd), Viktorija Cmilyte (litván), Almira Szkripcsenko (francia) és Lilit Galojan (örmény) 3,5