Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Rijekában, a XI. férfi Európa-bajnokság harmadik fordulójában sakkozóink három nyerés és két vereség mellett 12 játszmában remiztek. Erdős Viktor, Gyimesi Zoltán, Bérczes Dávid és Prohászka Péter értékes fél pontokat szerzett, Almási Zoltánnal szemben az izraeli Vitali Golod örökös sakkhoz vezető varit játszott meg. A viadalon 13 sakkozó ért el mesterhármast. A X. női Európa-bajnokságon Schneider Veronika sötéttel vereséget szenvedett az első helyre rangsorolt bolgár exvilágbajnoknőtől Antoaneta Sztefanovától. Éltáblásunk, Hoang Thanh Trang remizett grúz ellenfelével, Papp Petra horvát sakkozónőt győzött le. Négyen állnak az élen 3 ponttal.

A harmadik játéknapon sakkozóink három gyors remivel kezdtek. Erdős Viktor már 12 lépés után békét kötött az ukrán Alekszander Mojszejenkóval. A rajlistán első nyolcszoros bajnokunk, Almási Zoltán a Nimzoindiai védelmű partiban az ismert örökös sakkos változatban osztozott meg a ponton az izraeli Vitali Goloddal.

Az orosz Jevgenyij Alekszejevvel csak 8 lépést húzott Gyimesi Zoltán. A kettős győzelemmel rajtoló Héra Imre nagy csatában alulmaradt az orosz Artyom Tyimofejevvel szemben. Értékes döntetlent harcolt ki Bérczes Dávid a hollandok nagy reménysége, a 16 esztendős Anish Giri ellen, Prohászka Péter is elégedett lehet az izraeli Maxim Rodhstein elleni fél ponttal. Szamosközi Gábor harmadik fél pontját szerezte meg, újabb Élő-pontokat kasszírozott. Kevésbé örülhet a reminek Balogh Csaba és Ruck Róbert, ahogy Bánusz Tamás sem tudta egész pontra váltani erőfölényét. Horváth Ádám, Szabó Krisztián és Mihók Olivér tudta megszakítani sakkozóink remisorozatát, Fehér Ádám kikapott.

Eltaj Safarli (azeri, 2606, 2) - Arkadij Naiditsch (német, 2691, 2) 0 - 1
Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2601, 2) - Fabiano Caruana (olasz, 2680, 2) döntetlen
Constantin Lupulescu (román, 2598, 2) - Igor Kurnoszov (orosz, 2674, 2) döntetlen
Alekszander Arescsenko (ukrán, 2670, 2) - Jiri Stocek (cseh, 2591, 2) döntetlen
Erneszto Inarkijev (orosz, 2667, 2) - Marin Bosiocic (horvát, 2577, 2) 1 - 0
Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2661, 2) - Dimitri Reinderman (holland, 2576, 2) 1 - 0
Hrant Melkumjan (örmény, 2582, 2) - Alekszandr Rjazancev (orosz, 2660, 2) döntetlen
Dusko Pavasovic (szlovén, 2579, 2) - Jan Nepomjacsij (orosz, 2656, 2) 0 - 1

Az élcsoport állása:
1-13. Arkadij Naiditsch (német), Francisco Vallejo POns (spanyol), Baadur Zsobava (grúz), Yannick Pelletier (svájci), Artyom Tyimofejev (orosz), Sasa Martinovic (horvát), Jure Skoberne (szlovén), Michal Kraszenkow (lengyel), Erneszto Inarkijev (orosz), Liviu-Dieter Nisipeanu (román), Zahar Efimenko (ukrán), Nyikita Majorov (fehérorosz) és Jan Nepomnjacsij (orosz) 3 pont

A nők versenyében a kettős győzelemmel rajtoló Schneider Veronika az első helyre rangsorolt, exvilágbajnoknő, egykori Európa-bajnok bolgár Antoaneta Sztefanovától vereséget szenvedett. A vezérgyalog megnyitású partiban a rutinos ellenfél kihasználta Veronika hibáját, majd időzavarában túljátszotta őt. Olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang nem bírt a grúz Sopio Gvetadzével, Papp Petra könnyen szerezte meg második győzelmét.

Értékes döntetlent harcolt ki az osztrák Eva Moser az orosz bajnok Nagyezsda Koszincevával szemben. A címvédő Tatjana Koszinceva szép minőségáldozattal győzött. A szerb Irina Cseljuskina újabb bravúros nyerést könyvelhetett el. Négyen vezetnek mesterhármassal, a skót Ketevan Arahamija-Grant, a szerb Irina Cseljuskina, az orosz Tatjana Koszinceva és a lengyel Monika Socko.

A női Európa-bajnokság 3. fordulójának érdekesebb eredményei:
Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2554, 2) - Eva Moser (osztrák, 2437, 2) döntetlen
Jolanta Zawdzka (lengyel, 2404, 2) - Anna Muzicsuk (szlovén, 2533, 2) döntetlen
Tatjana Koszinceva (orosz, 2524, 2) - Cristina-Adela Foisor (román, 2433, 2) 1 - 0
Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2384, 2) - Almira Szkripcsenko (francia, 2456, 2) döntetlen
Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2447, 2) - Marina Romanyko (orosz, 2409, 2) 1 - 0
Elena Sedina (olasz, 2334, 2) - Marija Muzicsuk (ukrán, 2444, 2) döntetlen
Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2438, 2) - Irina Cseljuskina (szerb, 2319, 2) 0 - 1
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2555, 1,5) -Schneider Veronika (magyar, 2314, 2) 1 - 0
Tatjana Molcsanova (orosz, 2369, 1,5) - Pia Cramling (svéd, 2523, 1,5) 0 - 1
Marie Sebag (francia, 2506, 1,5) - Adriana Nikolova (bolgár, 2348, 1,5) döntetlen
Ketino Kachiani-Gersinska (német, 2346, 1,5) - Natalija Zsukova (ukrán, 2492, 1,5) 0 - 1
Hoang Thanh Trang (magyar, 2487, 1,5) - Sopio Gvetadze (grúz, 2342, 1,5) döntetlen