A San José idegenben került lépéselőnybe

A címvédő Boston Bruins, valamint a Phoenix Coyotes és a San Jose Sharks is hosszabbításban nyert az NHL főcsoport-negyeddöntőinek első mérkőzésein. Utóbbi a nap egyetlen idegenbeli győzelmét aratta.

A Boston a Washington Capitalst fogadta, és a rendes játékidőben nem esett gól. A hirtelen halál második percében aztán Chris Kelly döntötte el az összecsapást.

A Phoenix, amely történetében először lett csoportgyőztes, a 2010-es bajnok Chicago Blackhawkst fogadta. A vendégek 15 másodperccel a vége előtt egyenlítettek, de a hetvenedik percben Martin Hanzal révén a Coyotes szerezte meg a győzelmet.

A San Jose Sharks az alapszakaszban egyszer sem tudott nyerni a St. Louis Blues ellen, most kétszeri hosszabbításban megtört a jég. A 84. percben Martin Havlat mattolta Jan Halakot.

A keleti első New York Rangersnek nem volt szüksége ráadásra, a harmadik harmad elején már 4-0-ra vezetett a vendég Ottawa Senators ellen, a vége 4-2 lett.