Ezt tegye, ha az orrdugulás miatt nem tud jól aludni
Meglepő, de reflux is állhat a háttérben.
Meglepő, de reflux is állhat a háttérben.
Egyáltalán nem ritka, hogy a szénanáthás betegek erős fáradtságérzetről, a koncentrálóképesség csökkenéséről számolnak be.
Tudni kell, hogy a horkolás valóban megnehezítheti a hálótárs alvását, az erre vonatkozó panaszok nem tekinthetők hisztinek.
A kivizsgálást nem szabad sokáig halogatni, mert horkolás mellett alvási apnoe is fennállhat ami megnöveli a magas vérnyomás a stroke és a szívbetegségek kialakulásának kockázatát is.
Tartós, 2-3 hete fennálló náthás tünetek, orrfolyás és orrdugulás esetén ezért javasolt a fül-orr-gégészeti kivizsgálás elkerülendő a szövődményeket.
A kivizsgálást nem szabad sokáig halogatni, mert a horkolás megnöveli súlyos betegségek kialakulásának kockázatát.
Néma feflux esetén a jellegzetes tünetek hiányoznak, gyakran csak a légúti tünetek – torokfájás, köhögés, visszatérő arcüreggyulladás – hívják fel rá a figyelmet.
A gombócérzés esetén fontos első körben a fül-orr-gégészeti vizsgálat, ennek során ki lehet zárni az esetleges gége, hangszalag problémákat, egyéb elváltozásokat,
Sokan esnek abba a hibába, hogy rászoknak a recept nélküli orrcseppekre, míg végül orrcsepp-függőségük alakul ki, ami már a nyálkahártyán is súlyos elváltozásokat okozhat.
Hirtelen hallásvesztés esetén mindig fontos, hogy mielőbb forduljunk orvoshoz, kezelés akkor a legeredményesebb, ha korai stádiumban kezdődik.