HUNMuhari Eszter
19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton

Ismét Hamiltoné a pole - percről percre

hamilton
Lewis Hamilton idei második pole pozícióját szerezte meg Jenson Button és Michael Schumacher előtt. Vettel csak a hatodik lett, de ötödik helyről fog indulni Räikkönen büntetése miatt, ráadásul kemény gumin.
Cikkünk folyamatosan frissül37 bejegyzés
09:36
március 24, 2012

Az időmérőről készült szöveges összefoglalónkat itt olvashatják.

09:45

Nem várható eső

Kisebb zápor előfordulhat, de csak lokálisan, az időjósok száraz időt mondanak a 9 órakor keződő időmérő edzésre. a levegő 34, a pálya 40 fokos, tikkasztó hőség van Szepangban.

09:50

Három csapat esélyes a pole-ra

2010-es visszatérése óta a Mercedes gyári csapatának talán ma lesz a legnagyobb esélye megszerezni a pole pozíciót. Az erős motor és a légellenállást csökkentő F-csatornás hátsó szárny nagy segítséget jelenthet nekik a két 850 méteres egyenesben a szepangi pályán.

A papírforma azonban a McLaren első sor lenne, a wokingi csapat nagyon erősnek mutatkozott a pénteki szabadedzéseken. Természetesen a Red Bullt sem szabad leírni, mert Sebastian Vettel és Mark Webber lett a második és a harmadik a szombat reggeli szabadedzésen.

09:54

Az edzés után várható eső

A legfrissebb jelentések szerint az időmérő után fog rákezdeni az eső, de itt soha nem lehet tudni.

09:55

A finnek büntetést kaptak

Kimi Räikkönen és Heikki Kovalainen egyaránt 5-5 rajthelyes büntetést kapott a Malajziai Nagydíjra, így ennyit le kell majd vonni a mai helyezéseikből. Előbbi egy tegnapi váltócsere miatt kapta, utóbbi pedig azért, mert az Ausztrál Nagydíjon a Safety Car alatt előzőtt.

09:58

Newey Webber autóját vizsgálja

Az élő képen a Red Bull technikai igazgatója Mark Webber RB8-asának első szárnyát vizsgálgatta, aztán az egyik szerelő leszedett egy Gurney-flapet róla, ami egy áramlásjavító eszköz.

10:00

Massára nehéz edzés vár

Reggel 2,3 másodperccel maradt el a legjobb köridőtől Felipe Massa, de Fernando Alonsótól is kapott egyet. Valószínűleg azért is küzdenie kell majd a brazilnak, hogy bejusson a Q2-be.

Pedig tegnap optimistán nyilatkozott, azt mondta, megtalálták a helyes irányt a beállításokkal.

10:02

Elkezdődött az edzés

A levegő 32, a pálya 45 fokos, a páratartalom 51 százalékos. Heten most futják az ellenőrző körüket.

10:03

Hamilton a kezét hűti

Az élő képen Lewis Hamilton a kezét hűtötte egy speciális zselés eszközzel.

10:05

Hárman közepes gumin

Petrov, Pic, Glock és Alonso a közepes keménységű (fehér) gumin megy, a többiek a keményen (ezüst).

10:06

Hamilton vezet

1:37.904-es körrel Lewis Hamilton átvette a vezetést, hideg fejjel és hideg kézzel vezetett. Räikkönen a második.

10:07

Már Schumacher az élen

1:37.538-as kört futott Michael Schumacher, a középső szektorja abszolút legjobb volt. Rádión azt mondták neki, 1:38,6-os körrel lehet majd bejutni a Q2-be, tehát megnyugodtak.

10:11

Button a második

Négy századott kapott csak Schumachertől Button, de aztán a német tovább javított 21 ezredet.

10:12

Massa egyelőre kieső helyen

a brazil a 18., csak három tizeddel előzi meg Petrovot. Az orosz meglepetésre négy tizeddel veri csapattársát, Kovalainent.

10:14

Button panaszkodik

Rádión azt mondta, nem érzi stabilnak a McLaren hátulját. A gyors köre után elmondása szerint teljesen elfogytak a gumik alóla.

10:16

Hamilton elfékezte magát

A 4-es kanyarban kicsúszott, de visszatért a pályára. Jelenleg negyedik, három tizeddel Schumacher mögött.

10:17

Massa javít

A brazil feljött a 13. helyre, két tizeddel marad el kilencedik Alonsótól.

10:19

Webber vezet

1:37,172-es kört ment kemény gumin Mark Webber, ő nyerte a Q1-et.

10:21

Massa megúszta, megvannak a kiesők

Massa megúszta, 15. lett.

A kiesők: Vergne, Kovalainen, Petrov, Glock, Pic, De la Rosa, Karthikeyan.

10:25

A HRT-k 107 százalékon belülre kerültek

Karthikeyan köre három tizeddel, Perdo de la Rosáé több mint egy másodperccel jobb, mint a Q1-győztes Mark Webber idejének 107 százaléka, így elindulhatnak majd a holnapi futamon.

10:27

Schumacher végsebessége a legnagyobb

A hétszeres világbajnok 311 km/h-val ment az egyenesben. A csapat azt írja a Twitteren, hogy még szorosabb küzdelmet várnak a Q2-től.

10:29

Elkezdődött a Q2

Nem várható esp a Q2 elején. A levegő hőmérséklete 30 fokosra csökkent.

10:30

Szinte mindenki a lágyabb gumin

Hülkenberg és Grosjean kivételével mindenki a fél másodperccel gyorsabb, közepes keverékű gumin van kint.

10:32

Pérez elfékezte magát

A 4-es kanyarban rontott a Sauber mexikói pilótája. Maldonado is kicsúszott.

10:33

Räikkönen vezet

A finn a hétvége legjobb körével, 1:36,715-ös körrel állt az élre. Ez még mindig majdnem két másodperccel rosszabb a tavalyi pole-nál.

10:34

Rosberg elvette a gázt

Nico Rosberg nagyon gyors volt az első két szektorban, de aztán el kellett vennie a gázt, mert Maldonado kicsúszása helyén sárga zászló volt érvényben.

10:35

Maldonado autója sérült

Az oldalsó légterelő elem erősen megrongálódott az előbbi kicsúszáskor.

10:38

Grosjean negyedik

A francia hibázott az első kanyarban, mégis bejött negyediknek.

A jelenlegi továbbjutók sorrendje: Räikkönen, Button Hamilton, Grosjean, Webber, Vettel, Rosberg, Schumacher, Kobajasi, Alonso.

10:40

Massa kieső helyen

Hiába javított, Pérez megverte, és kinyomta a továbbjutó tizesből a brazilt. Alonso hatodik, bő három tizedet vert Massára.

10:43

Vége a Q2-nek, Massa kiesett

A továbbjutók sorrendben: Räikkönen, Button, Rosberg, Schumacher,Hamilton, Grosjean, Webber, Alonso, Vettel, Pérez.

A kiesők sorrendben: Maldonado, Massa, Senna, di Resta, Ricciardo, Hülkenberg, Kobajasi.

10:50

Elindult a Q3

A két Lotus, a két McLaren és a két Red Bull már meg is kezdte az ellenőrző körét.

10:52

Hasznos infót kapott Webber

Azt mondták neki, a 9-es kanyarban szembeszél van. Ez azért lehet hasznos, mert kicsit később lehet fékezni.

10:54

Hamilton az élen

A hétvége legjobb körét futotta Hamilton, ideje 1:36,219. Pedig hibázott is az utolsó kanyarban, elfékezte magát. Négy tizeddel vezet a második helyen álló csapattársa előtt, hattal a harmadik Räikkönen előtt.  Vettel csak a hatodik.

10:56

Rosberg hibázott

Gyors körében elfékezte a jobb első gumit, és ezzel kell majd rajtolnia holnap. A harmadik helyet azért megszerezte.

10:57

Schumacher a második

17 századot kapott Hamiltontól, a hátrányt a középső szektorban szedte össze. Az első és az utolsó szektorban ő volt a leggyorsabb.

11:01

Vége az edzésnek, Hamilton-Button első sor lesz

Schumachert az utolsó pillanatban verte meg Button, de így is ez a legjobb rajpozíciója a visszatérése óta.

A legjobb tíz sorrendje: Hamilton, Button, Schumacher, Webber, Räikkönen, Vettel, Grosjean, Rosberg, Alonso, Pérez.

11:04

Ezredre azonos időt ment Räikkönen és Webber

Mindketten 1:36,421-et mentek, de Webber futotta előbb, így ő lett a negyedik. Räikkönen ötödik lett, de a büntetése miatt csak a tizedik helyről indulhat holnap.