Sylvia Plath amerikai írónő ösztöndíjjal érkezett Cambridge-be. A kollégiumban ismerkedett meg Ted Hugheszal, akihez aztán hosszú és viharos szerelem fűzte. Két gyerekük született, de a kapcsolat mindvégig zaklatott maradt, ami nyilvánvalóan az írónő örökké labilis idegállapotából is fakadt. Ted Hughes végül elhagyta a családot, amit Plath már nem tudott feldolgozni. 1963-ban öngyilkosságot követett el, és meghalt.
A költő ebben az évben kezdte el írni azt a verseskötetet, mely végül csak 1998-ban, halála előtt egy fél évvel jelent meg. Ted Hughes Birthday Letters című kötete tehát 35 év szenvedését gyűjtötte össze, melynek legnagyobb részét a feleségére való emlékezés teszi ki.
Még a megjelenés évében felvetődött, hogy a XX. század két irodalmi nagyságának történetéből filmet forgassanak. Végül a BBC Films és a londoni Capitol Films állapodott meg a produkció gyártásáról, melynek költségvetése mindössze 7 millió font. Rendezőnek az új-zélandi Christine Jeffset kérték fel, a női főszerepre pedig Gwyneth Paltrow-t. A férfi főhős alakjára sokáig nem találtak színészt, de mikor a próbafelvételen látták az angol Daniel Craiget Gwyneth Paltrow-val együtt játszani, eldőlt, hogy övé lesz a főszerep, akkora volt az összhang és a szenvedély a két színész között. A film felvételei novemberben kezdődnek.
A hírnek két magyar vonatkozása is van: Ted Hughes ugyanis az a költő, aki angolra fordította Pilinszky János verseit. Ezen mintegy kilenc évig dolgozott. Sylvia Plathszal közös lánya, Frida pedig a magyar származású festőhöz, Laszlo Lukácshoz ment feleségül. Ő maga szintén festőnek készült ( ő tervezte édesapja Birthday Letters című kötetének borítóját is), de ma már főként költészettel foglalkozik, verseket ír.
Korábban:
Még sincs baj a britek randevúzási szokásaival
Gwyneth Paltrow spanyol hercegnő lehet
Öngyilkos költők társasága - pszichológusok szerint a verssorokból kiderülhet a tragikus vég