Az elmúlt 12 hónapban a dollár értéke 14 százalékot esett az euróhoz, és 9 százalékot a jenhez képest. Ez növelte az amerikai exportot, ugyanakkor gátat szabott az európai és a japán gazdasági fellendülésnek.
A dollár mélyrepülése ellenére Soros arra számít, hogy a befektetők továbbra is látnak fantáziát az amerikai részvénypiacokban. Az S&P 500-as index a tavalyi 38 százalékos erősödés után idén eddig közel 3 százalékkal nőtt, míg a technológiai részvényeket tömörítő Nasdaq index értéke 2004-ben 6 százalékkal, az elmúlt év egészében pedig 58 százalékkal emelkedett.
A dollár értékének csökkenése lehetővé teszi, hogy olcsóbban értékesítsék külföldön az amerikai termékeket, amely ugyancsak a gazdasági növekedés gyorsulását szolgálja - véli Soros. Az amerikai export értéke novemberben 3 éves csúcsot ért el, ugyanakkor a befektető szerint veszélyt is rejt magában a tendencia, mert könnyen ellenőrizhetetlenné válhat.
A dollár árfolyama 106,11 jenre gyengült hétfőn reggel Londonban a péntek esti 106.75-ös szinthez képest. Az euró pénteken 1,2573 dollárt ért a pénteki záráskor, míg a kereskedés kezdetén 1,2582 dollárt adtak a közös európai pénz egységéért - írja a Bloomberg hírügynökség.