A Blackhorse Lane Ateliers kézműves farmergyártó például a nyitott ajtók politikáját követi, vagyis
bárki meglátogathatja a gyárat, akár előzetes bejelentkezés nélkül,
hogy ellenőrizhesse, a gyár tiszta, a mintegy húsz alkalmazott megfelelő körülmények között dolgozik, és a farmerek hosszú távon is hordhatóak.
Átláthatóságot teremtettünk"
– nyilatkozta Han Ates, a londoni székhelyű kisvállalkozás alapítója, majd hozzátette, hogy a gyárat látogatók számára még hétvégente pop-up étterem is rendelkezésére áll.
A cégben használt alapanyag olyan japán, olasz és török beszállítóktól érkezik, amit Ates személyesen ellenőrzött, és
betartják a környezetvédelmi előírásokat
és felelősséget vállalnak a társadalomban betöltött szerepükért.
Mivel a farmergyártás rengeteg szennyezőanyag kibocsátásával jár, ez létfontosságú azon cégeknél, amelyek etikusak akar mozogni ezen a területen.
A textilipar szakértője, Andrew Olah elmondta, hogy a farmergyártás nagy terhet ró a környezetre, mivel a szokásos indigókék színezőanyag nehezen tapad a nyers pamuthoz, ezért többször kell festeni az anyagot, ehhez pedig több vízre és energiára van szükség.
Egyes becslések szerint akár 4 ezer liter vízre is szükség van egyetlen farmernadrág elkészítéséhez. Sok gyárban a használt vizet – és az abban lévő vegyi anyagokat – sima szennyvízként ürítik.
A Saitex International vietnami székhelyű farmergyártó például a használt víz 98 százalékát újrahasznosítja, a maradék két százalék pedig a párolgás, így a gyár nulla kibocsátású létesítménynek számít.
A tulajdonos Sanjeev Bahl elmondta, hogy 2010-ben, a gyár építésekor nagyon tudatosan tervezték meg a szennyvízelvezetést, mivel Ázsiában egyre növekvő problémát jelent a tiszta ivóvízellátás.
Nagyon értékes erőforrásnak kell tekintenünk az ivóvizet"
– nyilatkozta a tulajdonos, hozzátette, hogy az újrahasznosító rendszerbe fektetett pénz mindössze hat év alatt megtérült.
Több ismert márka is keményen dolgozik azon, hogy csökkentse a környezetre gyakorolt negatív hatását. A Wrangler farmereket gyártó Kontoor múlt hónapban jelentette be, hogy olyan
új technológiát vezetnek be, amely lehetővé teszi a farmernadrág festését, víz hozzáadása nélkül,
ráadásul a folyamathoz 60 százalékkal kevesebb energiára van szükség.