A startup szerint a játékosok szokásainak elemzése az online játékok során segíthet abban, hogy jobb munkát találjanak, ugyanis a Game Academy a készségek alapján javasol továbbképzéseket. Például
a stratégiai játékkal játszók rendkívül alkalmasak vezetőnek,
míg a logikai kirakós játékoknál az informatikai munkavállalók teljesítenek kiemelkedően.
Ráadásul már a katonaság is felvesz gamereket. „Az információk gyors feldolgozása, azonnali cselekvések összehangolása, és a nyomás alatti nyugalom megőrzése olyan jellemzők, amivel a játékosok rendelkeznek" – nyilatkozta a brit Királyi Légierő szóvivője, hozzátéve, hogy ezek pont azok a képességek, amiket a toborzás során keresnek a jelentkezőknél.
Rengeteg olyan egyszerű készség van, amit a játékosok professzionális környezetben felhasználhatnak, mint például a csapatmunka, a problémamegoldás és a stratégiai tervezés"
– mondja Ryan Gardner, a Hays toborzóiroda regionális igazgatója.
Gardner hozzátette: nagyon fontos, hogy a pályázó miképpen teszi hasznossá a maga számára a megszerzett képességeket az állás elnyeréséhez, és hogy ezzel miképpen válnak sokkal fontosabbá a többi jelentkezőnél.
A játékok ugyanis olyan képességeket tanítanak, mint a kreativitás, a vezetés, a szervezés valamint a konfliktuskezelés, ezek pedig alkalmazhatóak a valódi üzleti életben is.
A Game Academy akciójának része az, hogy a hétköznapi játékosokat "tudatossá" alakítsák, és kifejlesszék náluk a kritikai gondolkodásmódot.
A játékokat a tehetség forrásának tekintjük"
– tette hozzá a társalapító, David Barrie.
Matthew Ricci, aki játékosként kezdte, és mára már saját céget alapított, elmondta, hogy azok, akik az EVE Online játékkal játszanak, azoknak a tudása gyakorlatilag egy gazdálkodási mesterdiplomával ér fel.
Az EVE Online-ban ugyanis a kialakított világegyetem gazdasági szabályait kell követni, és olyan stratégiai lépéseket kell tenni, aminek köszönhetően jobb pénzügyi pozícióba kerül a játékos. Ha új űrhajót akar valaki építeni, akkor a nyersanyagot egy másik játékosnak kell kibányásznia. A gyártási költségek mellett az árak ingadoznak például a kereslet és a szállítási távolság függvényében.