A héten szinte megállás nélkül a Lordi nyertes dalát, a Hard Rock Hallelujah-t játsszák a finn rádiók, és a kis országban, amelyben már mindenki hozzászokott ahhoz, hogy mindig a vert mezőnyben végez a versenyben, most magasra szökött a hazafias láz.
Mint ismeretes, a múlt szombaton 51. alkalommal megrendezett Eurovíziós dalfesztivál jókora meglepetéssel ért véget Athénban, miután a legtöbb közönségszavazatot a szörnymaszkokban fellépő finn rockbanda kapta.
A Lordit még 1992-ben alakította a frontember, Tomi Putaansuu, aki filmkészítőnek tanult, és olyan előadók dalain nőtt fel, mint a Kiss, Alice Cooper vagy a Twisted Sister. Ezek a csapatok ihlették a tagok színpadi jelmezeit, melyekkel hazájukban is tíz évig tartott, míg lemezszerződéshez jutottak. A 2003 elején Get Heavy címen megjelent nagylemezük azonban platinalemezzé vált Finnországban, idén március 10-én pedig már a dalfesztivál nemzeti döntőjében is részt vettek, és a szavazatok 42%-val meg is nyerték azt. Ekkor még nem is sejtették, milyen hatalmas lavinát indítanak el. Előbb néhány finn vallási vezető tiltakozott, amiért egy "sátánista" csapat képviseli az országot, majd görög csoportok kezdeményeztek anti-Lordi mozgalmakat.
Efféle kavarodást utoljára a transzszexuális Dana International indulása okozott a versenyben, aki végül Diva című dalával 1998-ban szintén megszerezte a győzelmet, akkor Izraelnek. Finn szimpatizánsok és rajongók azonban azzal érveltek, hogy mivel a nemzet tudatába már beégett a "Finnország - nulla pont" kijelentés, itt az ideje a radikális változtatásnak. Az énekes is kijelentette, hogy semmi közük a Sátánhoz, bár az is igaz, hogy nem gospel zenét játszanak.
A csapat már a csütörtöki elődöntőben jól szerepelt, ahonnan - a később nyilvánosságra hozott adatok szerint - 292 ponttal került a döntőbe (melyet ugyanennyi ponttal nyert meg). A fináléban aztán a finnek szinte az elején megragadták az első helyet a pontversenyben, és miután többek közt még a popzene egyik legnagyobb piacának tartott Egyesült Királyság és a közben megbékélt Görögország is a maximális 12 ponttal jutalmazta produkciójukat, a végső győzelem is az övék maradt. A balladák és a popdalok után mindenképp új színt vittek az Eurovíziós dalfesztivál palettájára, melyet így jövőre az Amorphis, a HIM, a Rasmus és a Lordi hazájában, Finnországban rendeznek.