A világon a legélhetőbb helyet kereste az Economist magazin. A vizsgálat eredményeit a "Világ 2005-ben" című kiadványhoz készítették. Az Economist Intelligence Unit munkatársai több szempontból vizsgálták a világ 111 országát, így a nemzeti összjövedelem mellett megnéztek más, az emberek jóléte és elégedettsége szemtponjából fontos tényezőket is, mint az egészségi állapot, a szabadság, a munkanélküliség, a családi élet, a politikai stabilitás és biztonság, a nemek közötti egyenlőség és a közösségi élet minősége.
Az összetett felméréshez a gazdasági mutatók mellett különböző más felmérések és közvélemény-kutatások adatait is felhasználták, például vizsgálták a szakszervezetek tagságának nagyságát, az egyházi szertartásokon való részvételt, illetve a válások számát egy-egy országban. Más adatokat különböző elégedettségi felmérésekből szedtek.
A vizsgálók úgy találták, hogy ezeknek az adatoknak az összehasonlítása alapján Írországban a legjobb élni, "mivel sikeresen kombinálja az új tényezőket, mint az alacsony munkanélküliség és széles politikai szabadságjogok, a meghitt régi tényezőkkel, mint a kiegyensúlyozott családi és közösségi élet".
A listán ez első tíz helyezett - egy kivétellel - mind európai állam. Az Egyesült Államok a 13-ik, míg Nagy-Britannia a 29-ik lett, amivel a szigetország a régebbi unós tagállamok közül a legrosszabb helyre került. A lista végét zömében afrikai országok foglalják el.
A magazin elismeri, hogy egy ilyen összehasonlítás jellegéből fakadóan támadható, és lesznek kritikus hangok, "de nem Írországban".