Hillary Clinton volt külügyminiszter azt mondta, hogy az Iszlám Állam olyan videókat tett közzé, amelyeken Trump iszlámellenes kijelentései láthatók-hallhatók, és a terrorszervezet ezek segítségével toboroz újabb dzsihádistákat. Clinton szerint Trump muszlimellenes kijelentései csak "felszítják a dzsihádista radikalizálódás tüzét".
Többször támadta a milliárdos üzletember Donald Trumpot a vita másik két szereplője, Martin O'Malley volt marylandi kormányzó és Bernie Sanders vermonti szenátor is, de az összecsapás fő témája a terrorizmus volt.
Bernie Sanders szerint az amerikai külpolitikának az Iszlám Állam elleni küzdelemre, a terrorszervezet megsemmisítésére kell összpontosítania, és nem Aszad szíriai elnök elmozdítására.
Nem Aszad támad bennünket"
- fogalmazott a vermonti szenátor, aki bírálta Katart is, mert "ahelyett, hogy 200 milliárd dollárt költene a futball-világbajnokságra, jobban tenné, ha inkább a kapuinál toporgó Iszlám Államra figyelne".
A vita elején Bernie Sanders bocsánatot kért Hillary Clintontól, mert kampánycsapatának néhány tagja illetéktelenül hozzáfért vetélytársa bizalmas választói adatbázisához. A két demokrata politikus nem támadta egymást a vitában, de egyetértésüket sem mutatták ki.
A háromórás tévévita után a The Washington Post című napilap felmérést készíttetett, amelyből kiderült, hogy a megkérdezettek 54 százaléka szerint Hillary Clinton uralta a vitát, így őt tartják a legesélyesebbnek arra, hogy a Demokrata Párt elnökjelöltje legyen. A demokrata párti politikusok tévévitája közben a republikánusok is kampányrendezvényeken vettek részt, amelyeken egymást támadták. Jeb Bush volt floridai kormányzó New Hampshire-ben tökfilkónak nevezte Donald Trumpot, aki Iowában azzal vágott vissza, hogy vetélytársa "kőbuta".