A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Szívelégtelenséget okozhat a vitaminhiány

Vágólapra másolva!
Vágólapra másolva!

- A számok drámaiak: a világon 15 millió ember szenved szívelégtelenségben. A betegpénztárak által kifizetett minden száz euróból egyet a krónikus szívgyengeség diagnosztizálására, kezelésére vagy megelőzésére fordítanak. A prognózis ennek ellenére rossz: minden második páciens, akár fiatal, akár öreg, a diagnózis megállapítását követő öt éven belül meghal - állítják a bonni egyetem munkatársai.

A szívelégtelenség - a krónikus szívgyengeség - igazi gyilkos. A betegség gyakran jelentkezik szívinfarktus után, vagy amikor évtizedeken át nem kellően kezelték a magas vérnyomást. A következmény: a szív már csak elégtelen mennyiségben képes vért áramoltatni, a pácienst a legkisebb megerőltetés is kifárasztja, a pulzusszám felszökik, levegőhiány lép fel. A vesék felmondják a szolgálatot, a lábszárak ödémásak lesznek. Végül fulladásos halál végez a pácienssel.

American College of Cardiologyhttp://www.acc.org/

A természet azonban nyomra vezette a német kutatókat. A szív erre a szivattyúzási gyengeségre azzal reagál, hogy ANP hormont választ ki, ami elősegíti a folyadékkiválasztást és ezzel a szívműködést. A vérben megállapítható megnövekedett ANP-szint egyúttal hozzásegít a szívgyengeség diagnosztizálásához is.
A bonni kutatók szerint évek óta ismeretes, hogy a D-vitamin sejtkultúrákban késlelteti az ANP "víztelenítő" hormon termelődését. Tyúkokban a D-vitamin hiánya szívgyengeséget idéz elő, amely azonban megszűnik, mihelyt táplálékukat D-vitaminnal dúsítják. Patkányok szívizomzatában pedig D-vitamin befogadására szolgáló receptorokat találtak kutatók. Ezért nem indokolatlan a feltevés, hogy az angolna, a lazac és a hering, illetve a csukamájolaj szerepet kaphat a szívgyengeség kezelésében - olvasható az APA jelentésében.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!