HUNAkilov Plylyp
20:32ÖkölvívásOleksandr Khyzhniak-Pylyp Akilov
21:05VízilabdaSpanyolország-Magyarország
NyílNyíl
Németh Nándor a negyedik legjobb idővel bejutott a középdöntőbe 100 méter gyorson a párizsi olimpia medencés úszóversenyein.

Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXIII. Nyári Olimpiai Játékokról, Párizsból.
A kedd délelőtti programban a férfi 200 méteres pillangóúszás előfutamai után is még két magyar volt érdekelt a Paris La Défense Arenában. Közülük előbb a világbajnoki bronzérmes Németh Nándor úszott a legnépesebb versenyszám, a férfi 100 m gyors kilencedik előfutamában a román David Popovici mellett, a hármas pályán. A BVSC 24 éves úszójának nem ez volt az első vízbe ugrása az olimpián, hiszen a 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó színeiben a nyolcadik helyen végzett a szombati versenynapon.

Németh Nándor, David Popovici
Németh Nándor és David Popovici között egyetlen század döntött az előfutamban
Fotó: Csudai Sándor - Origo

Németh Nándor továbbjutott 100 m gyorson

Németh a 100-as előfutamában végig az élmezőnyben haladt, egy 23,10-es forduló után 47,93-mal második lett, egyetlen századdal lemaradva Popovici-tól.

Németh összesítésben végül a 4. helyen zárt, többek között a friss világcsúcstartó Pan Csan-Lét is megelőzve,

ezzel bejutott a 16 fős középdöntőbe.

Németh Nándor
Németh Nándor bejutott a 100 m gyors olimpiai középdöntőjébe

Az előfutama után Németh hozzátette, nem lesz egyszerű az első középdöntős futamban úsznia. Szerinte ennél jobb időt kell majd teljesítenie a döntőhöz, de az igazán fontos inkább az első négy között zárni a futamában. Ezt érzi magában ezt annak ellenére, hogy elmondása szerint noha nem beteg, de nincsen a legjobban. Hozzátette, szerinte a medence nem alkalmas igazán kimagasló időeredményekre.

A szám középdöntőjét kedden 20:30-tól rendezik meg, onnan a legjobb nyolc jut be a szerda este 22:39-kor kezdődő fináléba.