HUNAkilov Plylyp
20:32ÖkölvívásOleksandr Khyzhniak-Pylyp Akilov
21:05VízilabdaSpanyolország-Magyarország
NyílNyíl
Jackl Viviennek nem sikerült a döntőbe kerülnie 1500 méter gyorson a párizsi olimpia medencés úszóversenyein.

Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXIII. Nyári Olimpiai Játékokról, Párizsból.
A férfi 200 m pillangó és a férfi 100 m gyors után a női úszók leghosszabb medencés távja, az 1500 m gyors következett a Paris La Défense Arena kedd délelőtti programjában. A számban egy visszalépés után összesen 16 úszónő, köztük az Európa-bajnoki címvédő Jackl Vivien vett részt, aki a délelőtt utolsó magyarja volt úszásban, Milák Kristóf, Márton Richárd és Németh Nándor továbbjutása után. A tatabányaiak 15 éves úszója egy nappal korábban lemaradt a döntőről 400 m vegyesen, 1500-on pedig az utolsó, harmadik előfutam hetes pályáját kapta meg – három pályával úszott a hétszeres olimpiai bajnok Katie Ledecky mellett.

Jackl Vivien, olimpia, Párizs, 2024
Jackl Vivien elrajtol az 1500 méteres gyorsúszásban a párizsi olimpiai játékok előfutamában
Fotó: Csudai Sándor -  Origo

Jackl Vivien lemaradt az olimpiai döntőről 1500 m gyorson

Jackl Vivien Eb-győzelmet jelentő 16:06,37 perces egyéni csúcsánál már az ő előfutama előtt is négyen úsztak gyorsabbat, így biztosnak tűnt, hogy a döntő bravúros eléréséhez meg kellene úsznia nagyjából ezt az időeredményt. Jackl kiegyensúlyozottan (majdnem minden 50 m-es hosszát 33 másodperc környékén teljesítette), ugyanakkor szinte végig a futama utolsó helyén úszott.

Jackl Vivien
A 15 éves Jackl Vivien nem jutott döntőbe az első olimpiáján
Fotó: Csudai Sándor - Origo

A futamot Ledecky 15:47,43-mal nyerte, így a leggyorsabb idővel lett döntős. Jackl Vivien 16:31,25-tel csapott célba, ezzel 15. lett összetettben, és lemaradt a szerda este 21:13-kor kezdődő nyolcas döntőről.

A futamát követő nyilatkozata ITT olvasható el.