Ezüstérem
7
Bronzérem
6

Négy meccs négy sztárcsapattal - a vb szerdai játéknapjának legérdekesebb történései

Események

FOOT, FOOTBALL, DIABLES, ROUGES, RODE, DUIVELS, NATIONSLEAGUE, N Horizontal
Belgium's Kevin De Bruyne pictured during a soccer game between Belgian national team the Red Devils and Wales, Thursday 22 September 2022 in Brussels, game 5 (out of six) in the Nations League A group stage. BELGA PHOTO BRUNO FAHY (Photo by BRUNO FAHY / BELGA MAG / Belga via AFP)
Horvátország, Németország, Spanyolország és Belgium is bemutatkozik a világbajnokság negyedik napján – kövesse velünk a legfontosabb eseményeket!

Belgium-Kanada, al-Rajján 20.00

A mérkőzésekről részletes beharangozókat ide kattintva olvashatnak.

08:23

Ezt várja a mai meccsektől Kondás Elemér

A nap tippelője ezúttal a Vasas vezetőedzője volt, akitől mind a négy mérkőzés végeredményét megkérdeztük.

08:48

Argentin bánat, francia boldogság

09:11

A legdögösebb walesi drukker vetkőzést ígér

Amennyiben továbbjutnak a csoportból Gareth Bale-ék, elkényezteti a szurkolóit a nagymellű pornósztár.

Alaw Haf kedvezményesen vetkőzik, ha Wales a legjobb 16 közé jut Forrás: Instagram/Alaw Haf
09:21

Véget ért a vb a világbajnok sztárfocista számára

A francia válogatott Lucas Hernandez az ausztrálok elleni meccs 13. percében megsérült és le kellett cserélni. A Bayern München játékosa térdszalag szakadást szenvedett, így nem léphet pályára többször Katarban.

09:58

24 focistával folytatják a vb-t a franciák

A címvédő franciák - akik sérülés miatt korábban többek között Paul Pogbát, N'Golo Kantét, Presnel Kimpembét, Christopher Nkunkut és aranylabdás Karim Benzemát is elveszítették - kedden 4-1-re nyertek az ausztrál válogatott ellen. Lucas Hernández helyett öccse, az AC Milanban futballozó Theo állt be a 13. percben, miután a Bayern München védője az ausztrálok vezető gólját megelőző beadásnál megsérült.

Mivel Didier Deschamps szövetségi kapitány Hernández helyére nem hívhat be új játékost a keretbe, a címvédő így 24 futballistával folytatja a tornát.

10:11

Nagy veszélyben az angol sztárcsatár játéka

Vizsgálatok várnak Harry Kane, a katari labdarúgó-világbajnokságon szereplő angol válogatott csapatkapitányára. Brit médiaértesülések szerint a 29 éves csatár jobb bokáját az Eb-ezüstérmes, a 2018-as oroszországi vb-n negyedik szigetországiak pénteki, Egyesült Államok elleni találkozóját megelőzően vizsgálják meg. A négy éve hat találattal gólkirály Kane-t a 48. percben próbálta becsúszva szerelni Morteza Puraligandzsi az Irán ellen 6-2-re megnyert hétfői nyitókörös csoportmeccsen - ekkor sérülhetett meg -, majd a 76. percben Callum Wilson váltotta. A 76 válogatott meccsén 51 gólos, a múltban is bokaproblémákkal küzdő Kane később enyhén sántított, nem is talált be a kapuba.

10:22

Grealish és Foden varázsolt az angolok edzésén

Az angol válogatott két sztárja, Jack Grealish és Phil Foden megvillantotta kivételes technikai tudását.

10:23

Szegény Argentína

A végső győzelemre esélyesek között számon tartott argentin válogatott 2-1-re kikapott Szaúd-Arábia csapatától kedden a katari labdarúgó-világbajnokság a C csoportjának első mérkőzésén. Akár máshogy is alakulhatott volna a mérkőzés, ha egygólos dél-amerikai vezetésnél a videobíró nem hibázott volna Lautaro Martínez góljánál.

10:59

Maradona lánya üzent a nagyot bukó argentinoknak

"Lionel, most kérlek, haza kell térnetek a világbajnoki trófeával: Diego Maradona ekkor lesz a boldogabb. Ne feledd, odafentről figyel téged" - üzente Dalma Maradona az argentin válogatottnak.

11:04

Csak egy német van Lothar Matthäus álomcsapatában

A 150-szeres válogatott, világ- és Európa-bajnok szakember a Sport Bild napilapban közölte azt a névsort, amelyet a katari vb-keretekből állított össze. Hazájának legjobbjai közül érdekes módon csak Joshua Kimmichet jelölte a legjobb 11-be.

Matthaus összeállította vb-álomcsapatát Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Tom Weller

A korábbi magyar szövetségi kapitánynál a kapuban a belga Thibaut Courtois áll, a hátvédsort a kanadai Alphonso Davies, a holland Virgil van Dijk, az argentin Cristian Romero és a marokkói Asráf Hakimi alkotja, előttük Kimmich, a belga Kevin De Bruyne és az argentin Lionel Messi szerepel, a gólszerzést pedig a brazil Vinícius Júniorra, a lengyel Robert Lewandowskira és a francia Kylian Mbappéra bízná.

11:12

A hatalmas mellű argentin bombázó is reagált Messiék vereségére

Mauro Icardi volt felesége lenyűgöző környezetben osztott meg magáról szexi fotókat. A dögös kebelcsodát nem igazán hatotta meg Messiék sokkoló veresége.

11:22

Itt vannak a Marokkó-Horvátország mérkőzés kezdőcsapatai

Szerdán, magyar idő szerint 11 órától a 2018-as világbajnokság ezüstérmese, Horvátország Marokkó ellen kezdi meg vb-szereplését az F csoportban.

Íme a kezdőcsapatok:

11:28

Az ötszörös BL-győztes Modricra az örökkévalóságig számítanak a horvát szurkolók

Az ötszörös BL-győztes, a legutóbbi vb-n a horvát válogatottal ezüstérmet szerző, aranylabdás Luka Modricra a jelek szerint az örökkévalóságig számítanak a horvát szurkolók.

Luka Modric a mémek alapján soha nem hagyja abba a focit Forrás: Twitter

Pályafutásával kapcsolatban a 37 éves játékos azt mondta, ha Horvátország megnyeri a katari világbajnokságot, akkor visszavonul a profi futballtól.

11:43

Így várják a horvátok elleni meccset a marokkói drukkerek

Marokkó az előző világbajnokság ezüstérmese, Horvátország ellen kezdi meg vb-szereplését.

11:51

Vajon ki kezelte a videobírót az argentinok első meccsén?

Máshogy is alakulhatott volna a Szaúd-Arábia elleni mérkőzés, ha egygólos dél-amerikai vezetésnél a videobíró nem hibázott volna Lautaro Martínez góljánál. Talán Cristiano Ronaldónak köszönhető mindez?

11:59

Csocsózás segít a felmelegedésben a Németország-Japán meccs előtt

A Halifa Nemzetközi Stadion sportcsarnoknak is használt sajtóközpontjában már megszületett az első gól.

12:38

Az előző vb ezüstérmese szenved Marokkó ellen

Luka Modricék játszanak fölényben, de még nem volt kaput eltaláló lövés a meccsen.

12:50

A hosszabbítás hozta a helyzeteket

Félidőben 0-0 a Marokkó-Horvátország mérkőzés állása, de a rendes játékidőt követően Vlasic és Modric előtt is óriási lehetőség adódott, ami az első játékrész legérdekesebb pillanatait hozta.

12:53

A Fradi tunéziai sztárja Csercseszovot dicséri

Legutóbb három napja írtunk egymásnak, fontos volt számomra a véleménye" - mondta Sztanyiszlav Csercseszovról Aissa Laidouni, aki az OTP Bank Ligát egyedüliként képviseli a katari világbajnokságon.

A D csoport keddi nyitótalálkozóján a magyar bajnok és az Európa-ligában nyolcaddöntős FTC arab középpályása támadásban és védekezésben is kiemelkedőt nyújtott Dánia ellen.

Aissa Laidouni volt a dánok elleni csoportmeccs legjobbja Forrás: AFP/Miguel Medina
13:08

Szokatlan esemény miatt csúszott a második félidő kezdete

Szofjan Amrabat még akkor is az öltözőben maradt, amikor a többiek már régen felálltak a középkezdéshez. Walid Regragui szövetségi kapitánynak kellett visszamennie érte, majd mindketten szabadkoztak a játékvezetőnél.

13:19

Újabb hatalmas csapás a Bayernnek

A marokkói Nusszair Mazrauit kényszerűségből le kellett cserélni Horvátország ellen, így azután, hogy reggel kiderült, Lucas Hernández számára véget ért a vb (és talán a teljes szezon), újabb védő dőlhet ki a bajor sztárcsapatból.

13:28

A szurkolók sem elégedettek

Továbbra sem akar egyik csapat sem gólratörően futballozni, ami a közönségnek sem tetszik: ezt hangos füttyszóval fejezik ki a lelátón ülők.

13:55

Nem kezdett jól a vb-ezüstérmes

Nem történt változás, 0-0-val zárult a Marokkó-Horvátország mérkőzés a szerdai játéknap első mérkőzésén.

14:22

A szurkolók voltak a meccs legjobbjai - képek

---- separator ----gallery-content-type:130670dd-0e32-4408-888c-2d79722aaa74---- separator ----
14:36

Ferenc pápa is megszólalt a katari vb-ról

Ferenc pápa azért imádkozik, hogy a katari labdarúgó-világbajnokság alkalom legyen a világban a békére és harmóniára.

A katolikus egyházfő közismerten nagy futballszurkoló, évek óta pártoló tagja az argentin San Lorenzónak, és régóta népszerűsíti a sportot mint a szolidaritás és testvériség előmozdításának egyik módját.

Ferenc pápa is megszólalt a vb-ről Forrás: AFP/Filippo Monteforte

"Legyen ez a fontos esemény alkalom a nemzetek találkozására és harmóniájára, elősegítve a testvériséget és békét az emberek között. Imádkozzatok a világ békéjéért és a konfliktusok lezárásáért" - fogalmazott szerdán szokásos audienciájának végén a 85 esztendős Ferenc pápa, majd üdvözletét küldte a világbajnokságon szereplő játékosoknak, valamint a szurkolóknak.

Megműtik a szaúdiak focistáját, véget ért számára a vb

A szaúdi válogatott balhátvédjét, Jasszer al-Sahranit az argentinok ellen 2-1-re megnyert keddi mérkőzés 89. percében térdelte arcon saját csapattársa, a kapus Mohamed al-Ovajsz. A játékost le kellett cserélni, a szaúdi szövetség tájékoztatása szerint pedig arcsérülése miatt még szerdán megoperálják, így minden bizonnyal véget ért számára a torna.

15:51

Vitatott büntető és lesgól a szünetig

Ilkay Gündogan büntetőjével vezet Németország 1-0-ra Japán ellen a szünetben, ezenkívül egy lesgólra volt elég a 2014-es világbajnok hatalmas mezőnyfölénye.

16:38

Készülőben az újabb szenzáció

Japán kiegyenlített Németország ellen Doan Ricu góljával.

16:46

Megismétlődik a tegnapi csoda?

Ahogy Szaúd-Arábia fordított Argentína ellen, úgy Japán is fordított Németország ellen a 83. percben Aszano Takuma góljával.

17:01

Szerdára is jutott bombameglepetés

A végeredmény: Németország-Japán 1-2.

18:03

Modric az élességet hiányolta a marokkóiak ellen

Zlatko Dalic, a horvát labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint hiányzott a bátorság vb-ezüstérmes csapatából, ezért nem tudta legyőzni a papíron gyengébbnek számító Marokkót szerdai első mérkőzésén, a katari világbajnokságon. Az F csoport első összecsapása gól nélküli döntetlennel zárult, és a találkozót követő sajtótájékoztatón a horvát tréner a támadószellemet hiányolta.

Modric nem játszott túl jól Forrás: AFP/Manan Vatsyayana

A csapatkapitány Luka Modric azt emelte ki, hogy az elsődleges céljuk továbbjutni a csoportjukból.

- fogalmazott a 37 éves aranylabdás labdarúgó.

- tette hozzá.

18:53

A japán szurkolók a németek elleni győztes meccs után még takarítottak is

A japán labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a német csapatot a katari világbajnokság E csoportjának szerdai nyitómérkőzésén.
A találkozó után a japán szurkolók összeszedték maguk után a szemetet a stadionban. Az ázsiai ország drukkerei minden nagy világversenyen hasonló példával járnak el.

18:55

Neuer szerint a kihagyott helyzetek okozták a vesztüket Japán ellen

A négyszeres világbajnok németek úgy szenvedtek 2-1-es vereséget az E csoport első összecsapásán, hogy a 33. percben előnybe kerültek és a 75.-ig vezettek. A csapatkapitány hatalmas csalódásként értékelte az eredményt, s kiemelte, szerinte a rengeteg védelmi hiba és a támadók pontatlansága miatt veszítették el a mérkőzést. A sok kihagyott lehetőség és a rossz védekezés megbosszulta magát. Nem voltunk elég türelmesek hátul a második félidőben. Jobban kellett volna játszanunk, több önbizalommal a támadásvezetésben - vélekedett a 36 éves világbajnok labdarúgó, majd hozzátette: "mi hoztuk fel az ellenfelet".
Szerinte a japánok eltökéltsége döntötte el a mérkőzést: "hittek benne, hogy nyerhetnek, mi pedig azt gondoltuk, hogy meg tudjuk őrizni a vezetést."

19:31

Megvan a spanyolok századik vb-gólja

Szoboszlai Dominik csapattársa, az RB Leipzig játékosa Dani Olmo a spanyolok 100. vb-gólját szerezte meg a Costa Rica elleni csoportmérkőzésen.
Spanyolország a hatodik válogatott, amely elérte ezt a mérföldkövet Brazília (229), Németország (227), Argentína (138), Olaszország (128) és Franciaország (124) után.

20:28

A japánok teljesen megőrültek a németek legyőzése után - videó

A japán emberek több nagyvárosban kimentek az utcára, és még a piros jelzés sem zavarta őket, hogy ünnepeljék a csapatukat.

23:03

A Costa Rica edzője szerint a játékosai lelkileg tönkrementek a spanyol meccs után

Luis Fernando Suárez, Costa Rica labdarúgó-válogatottjának szövetségi kapitánya szerint lelkileg kell rendbe tennie játékosait a spanyoloktól a katari labdarúgó-világbajnokságon elszenvedett 7-0-s vereség után.
Foglalkoznom kell ezzel a meccsel, és nagyon alaposan át kell gondolnom, mit mondjak nekik, hogy javuljon a hangulatuk - fogalmazott a szerdai meccset követő sajtótájékoztatón a 62 éves kolumbiai szakvezető. Nagyon aggódom amiatt, hogy a csapatom nem tud megbirkózni ezzel a szörnyű eredménnyel - tette hozzá.

23:27

Luis Enrique szerint a németek ellen is keményen fognak játszani

Luis Enrique, a spanyol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya dicsérte játékosait a Costa Rica csapata felett aratott 7-0-s győzelem után, egyúttal azt ígérte, hogy a németek elleni, vasárnapi mérkőzésen hasonló ambícióval fognak hozzáállni a katari világbajnokságon.

A spanyol edző elégedett Forrás: AFP/Javier Soriano

A spanyolok vb-történelmük legnagyobb különbségű győzelmét aratták, az eddigi 99 vb-góljukhoz hetet hozzátéve már 106-nál járnak.

- lelkendezett a szakvezető a szerdai mérkőzés utáni sajtótájékoztatón. Kiemelte, hogy kivételes volt a labdatartásuk és nagyon eredményesen fejezték be támadásaikat, azzal a felfogással futballoztak remekül, amely évek óta jellemzi a spanyol válogatottat. A következő feladatot illetően azt ígérte, hogy ugyanezzel a hozzáállással mennek majd ki a pályára a győzelmi kényszerben lévő németek ellen is.

00:56

Búcsúzunk egy gyönyörű képpel

Igen, még mindig meglepődünk, hogy van ilyen, pedig a japánoktól már megszokhattuk, hogy úgy adják vissza az öltözőt, ahogy megkapják. Akár egy németek elleni győzelem után is.

A szurkolóikról sem feledkezhetünk meg, akik - szintén szokásuk szerint - a lelátón takarítottak össze maguk után.