A DVTK egy rendkívül fordulatos mérkőzésen 74-71-re legyőzte a Győr csapatát és bejutott a négy közé a női kosárlabda Magyar Kupában.

Medgyessy Dóra hárompontosaival kezdődött a találkozó. A DVTK játékosa két triplát is bedobott az első negyedben, amivel csapata nagyobb előnyre tett szert. A mérkőzés első szakaszát a miskolciak 17-9-as vezetéssel zárták.

A szünetig a jól játszó Brianna Kiesel és Dombai Réka pontjainak köszönhetően visszajött a meccsbe a Győr. Az első félidő végén még utolérni nem tudta, csak megközelíteni a borsodiakat. (33-35) Nem úgy a harmadik negyedben, amikor Dombai két büntetőjével, majd triplájával 38-37-re átvette a vezetést, sőt Kiesel középtávolijával a negyed harmadik percére már hárompontos előnyre tett szert.

A Diósgyőr ezután rövid időre vissza tudta venni a vezetést, de a harmadik negyed végére Török Ágnes pontjaival a Rába-partiak 58-50-es előnybe kerültek. Azonban nem ez volt az összecsapás utolsó fordulata: A hajrára a DVTK ismét magára talált, és egy 15-2-es szériával ők kezdhették előnyből az utolsó három percet. (65-69)

Keyona Hayest nem tudták tartani a győriek, aki 27 pontot szerzett. Az utolsó percben Kiesel triplájával a Győr még fel tudott zárkózni egy pontra, de Aho közeli dobása eldöntötte a mérkőzést.

A Magyar Kupa második negyeddöntőjét, az UNI Győr-MÉLY-ÚT és az Aluinvent DVTK összecsapását követő sajtótájékoztató:

A miskolciak pénteken kora délután a négy között a PEAC-Péccsel találkoznak.