10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
A női vízilabdázók athéni olimpiára selejtező olaszországi tornáján a magyar válogatott 6-4-re kikapott szerdán a házigazdák legjobbjaitól.

Olimpiai selejtező, B csoport:
Olaszország - Magyarország 6-4 (1-1, 2-1, 1-1, 2-1)
a magyar góldobók: Stieber 2, Drávucz, Szremkó 1-1

A B jelű ötösfogatban a körmérkőzéses sorozat harmadik napján a csoportelsőség volt a tétje az olasz-magyar összecsapásnak, amely emellett komoly presztízscsatának is ígérkezett. Többek között azért, mert a 2001-es világbajnoki döntőben és a 2003-as Európa-bajnoki fináléban az itáliaiak, a 2001-es Eb aranymeccsén és az eddigi utolsó találkozón, a tavalyi világbajnoki csoporttalálkozón viszont Faragó Tamás együttese diadalmaskodott.

Az imperiai vízirandevún a hazai medencében szereplő gárda a telt házat jelentő 1000 néző mellett a vendéglátás minden előnyét élvezve, rendre vezetett. A magyar válogatott azonban elsősorban a kapuban remeklő Soós Ildikónak köszönhetően három negyeden át remekül tartotta magát. Stieber Mercédesz e játékrész közepén "mérföldes" találattal egyenlített 3-3-ra. Ám 4-3 után, már az utolsó negyedben, 5-3 lett, és a kétgólosra hízott előnyt az olaszok a végére is megtartották.

A 6-4-es vereség ellenére a magyar női válogatottnak több mint jó esélye van a csoport második helyének megszerzésére, ily módon pedig az athéni ötkarikás játékokon való részvétel kiharcolására.

Faragó Tamás szövetségi kapitány: "Köszönöm a lányoknak a felkészülést, a harcosságot, de most gondolkodásban nem tudtak felnőni az olaszokhoz."