A magyar szövetség szombati tájékoztatása szerint a válogatott hétfőn folytatja a felkészülést Budapesten, ahol az edzésmunkába harmadik kapusként bekapcsolódik Borbély Ádám vagy - ha Achilles-ín-sérülése engedi - Bartucz László.
Ők azonban nem utaznak a vb-re,
amelyre 16 játékos nevezhető majd.
A csapat közvetlenül a vb előtt a dániai Bygma-kupán lép pályára.
A világbajnokságot január 11-től 29-ig rendezik, a magyar válogatott az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes német, az Eb-harmadik horvát, valamint a fehérorosz, a chilei és a szaúdi csapattal szerepel egy csoportban.
A magyar férfi válogatott 18 fős kerete:
Kapusok: Fazekas Nándor (Balatonfüredi KSE), Mikler Roland (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (Telekom Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya KC)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Balogh Zsolt (MOL-Pick Szeged), Nagy László (Telekom Veszprém)
Irányítók: Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya KC), Lékai Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: Bánhidi Bence (MOL-Pick Szeged), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), Zubai Szabolcs (MOL-Pick Szeged)
Balátlövők: Bodó Richárd (MOL-Pick Szeged), Iman Jamali (Meskov Breszt, fehérorosz), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém)
Balszélső: Iváncsik Gergő (Telekom Veszprém)
A Bygma Kupa programja:
Január 5., csütörtök (Aalborg):
Izland - Egyiptom 18.00
Dánia - Magyarország 20.15
Január 6., péntek (Skjern):
Magyarország - Izland 18.00
Dánia - Egyiptom 20.15
Január 8., vasárnap (Aarhus):
Egyiptom - Magyarország 18.00
Dánia - Izland 20.15
A világbajnokság csoportbeosztása:
A csoport (Nantes): Franciaország, Lengyelország, Oroszország, Brazília, Japán, Norvégia
B csoport (Metz): Spanyolország, Szlovénia, Macedónia, Izland, Tunézia, Angola
C csoport (Rouen): Németország, Horvátország, Fehéroroszország, Magyarország, Chile, Szaúd-Arábia
D csoport (Párizs): Katar, Dánia, Svédország, Egyiptom, Bahrein, Argentína
A csoportok első négy-négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, az 5-6. helyezettek az Elnök-kupában folytatják a tornát.
A magyar válogatott csoportmérkőzései:
Január 13., péntek, 17.45: Németország - Magyarország
Január 14., szombat, 20.45: Magyarország - Horvátország
Január 16., hétfő, 17.45: Magyarország - Chile
Január 18., szerda, 14.00: Szaúd-Arábia - Magyarország
Január 20., péntek, 20.45: Fehéroroszország - Magyarország