A korábbi világelső svájci Roger Federer két szettben nyert a francia Richard Gasquet ellen csütörtökön, ezzel megszerezte első győzelmét a Londonban zajló tenisz ATP-világbajnokságon.

A tizenhétszeres Grand Slam-győztes klasszisnak nem kellett megizzadnia a nyitó szettben, ugyanis riválisa rengeteget hibázott, így 35 perc alatt megnyerte az első felvonást.

A folytatásban ugyan némileg feljavult Gasquet játéka, de ez sem volt elég ahhoz, megszorítsa ellenfelét.

A két játékos 13. alkalommal találkozott egymással, Federernek ez volt a 11. sikere, keménypályán pedig veretlen, ugyanis eddigi két győzelmét Gasquet salakon aratta.

A csoport másik meccsén szerb Novak Djokovic három szettben legyőzte az argentin Juan Martin del Potrót, s ezzel a sikerrel biztosította helyét a torna elődöntőjében.

eredmény, B csoport, 2. forduló:
Federer (svájci, 6.) - Gasquet (francia, 8.) 6:4, 6:3
Djokovic (szerb, 2.) - Del Potro (argentin, 4.) 6:3, 3:6, 6:3

Az állás: 1. Djokovic 2 győzelem/0 vereség, 2. Federer 1/1 (3-2), 3. Del Potro 1/1 (3-3), 4. Gasquet 0/2 (1-4)