Babosék a szakadék széléről visszatáncolva jutottak elődöntőbe

Babos Tímea, tenisz
Timea Babos of Hungary hits a return against Eugenie Bouchard of Canada during their singles quarterfinal match at the Shenzhen Open WTA tennis tournament in Shenzhen, southern China's Guangdong province on January 7, 2016.
Babos Tímea - oldalán Jaroszlava Svedovával - bejutott az elődöntőbe a kaliforniai Indian Wellsben zajló keménypályás tenisztorna női párosversenyében.

A harmadik helyen kiemelt magyar, kazah duó szetthátrányból fordítva győzött az Andreja Klepac, Katarina Srebotnik szlovén kettős ellen. A győzelem azért különösen nagy fegyvertény, mert Babosék dupla brékhátrányban voltak a második szett elején, de 0:3-ról is visszajöttek a meccsbe.

A következő ellenfél az amerikai Bethanie Mattek-Sands, Coco Vandeweghe páros lesz, ott már a tét a döntőbe jutás.

Jön a S. Williams-Halep rangadó

Egyesben a világelső Novak Djokovic, illetve Serena Williams is továbbjutott a 3. fordulóból. A négyszeres bajnok szerb játékos a 29 rontott ütést bemutató német Philipp Kohlschreibert verte meg kilencedik találkozójukon nyolcadszor. A háromszoros győztes Rafael Nadal a második játszma rövidítésében öt szettlabdát hárítva gyűrte le szintén spanyol párospartnerét, Fernando Verdascót.

A nőknél Serena Williams - aki legutóbb 2001-ben nyerte meg a kaliforniai szupertornát - könnyed győzelemmel jutott túl az ukrán Katerina Bondarenkón, és a negyeddöntőben a címvédő román Simona Halep vár rá.

eredmény, női páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.)-Andreja Klepac, Katarina Srebotnik (szlovén) 5:7, 6:4, 10-3 - döntő rövidítés