Babos az AusOpenen bánhatja a rossz idénykezdést

Babos Tímea, tenisz
Timea Babos of Hungary reacts to a point against Simona Halep of Romania during their 2016 US Open women's singles match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on September 3, 2016 in New York. / AFP PHOTO / Don EMMERT
Babos Tímea vereséggel kezdte az évet, a magyar teniszező a világranglistán 140. szerb Nina Stojanovictól kapott ki Sencsenben. Pedig az első szettet 6:1-re nyerte.

Nem indult jól 2017 Babos Tímea számára: kikapott a sencseni tenisztorna első fordulójában, ezzel ráadásul értékes ranglista-pontokat is veszített.

Babos az első szettet még 6:1-re hozta a ranglistán 140. szerb játékos ellen, a folytatásban azonban 5:5-nél megremegett Babos. A 20 éves szerb játékos 5:5 15-40-ről védte meg az adogatását, majd a következő gémben 15-re nyerte el ellenfele szerváját.

A döntő szettben Babos 0:2-ről még egyenlített, ám utána ismét bukott egy szervagémet, amivel el is ment a hajó. A meccs 2 óra 2 percen át tartott. A vereség azért is fájó, mert a 23 éves magyar játékos tavaly itt elődöntős volt, azaz most sok pontot veszít majd, akár az AusOpenen való kiemelése is elúszhat.

"Sajnos ez most nem sikerült. Nagyon jól kezdtem, majd a második szettben is rengeteg esélyem volt, de azokat elszúrtam. Vissza kell lendülni a meccsrutinba - nyilatkozta Babos. - Ez picit nekem is új helyzet, még soha nem telt el ilyen hosszú idő az előző év utolsó és az új szezon első mérkőzése között. Sokat dolgoztam a szünetben, biztosan lesz ennek eredménye. Főleg az első szettet figyelembe véve, hiszen akkor valóban jól teniszeztem."