Kyrgios és Djokovic is továbbjutott Melbourne-ben

tennis Horizontal
Australia's Nick Kyrgios celebrates beating France's Ugo Humbert during their men's singles match on day three of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on February 10, 2021. (Photo by William WEST / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
A hazai közönség előtt szereplő Nick Kyrgios ötszettes csatában győzte le a 29. helyen kiemelt francia Ugo Humbert-t az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi tornájának második fordulójában.

A 25 éves játékos lassacskán lendült csak bele a játékba, a világranglistán 34. riválisa az első játszmát be is húzta, ám a következő szettben már nem bírt Kyrgiosszal. A folytatásban megint Humbert volt a jobb, 2-1-re elhúzott, a negyedik játszmában pedig közel volt a sikerhez, ám 5:4-es állásnál Kyrgios két meccslabdát is hárított, majd brékelt és egyenlített, a szettet pedig rövidítésben megnyerte. A közönség által végig támogatott ausztrál sztár innen megállíthatatlannak bizonyult, a döntő játszmát már a másodikhoz hasonló magabiztossággal 6:4-re hozta, így lezárta a meccset, amely 3 óra 29 percig tartott. Kyrgios a következő körben a harmadik helyen kiemelt, tavaly döntős, US Open-győztes osztrák Dominic Thiemmel találkozik.

Közben a hatodikként rangsorolt német Alexander Zverev három szettben legyőzte az amerikai Maxime Cressyt, ezzel ő is bejutott a legjobb 32 közé.

Eredmények, férfiak, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Zverev (német, 6.)-Cressy (amerikai) 7:5, 6:4, 6:3
Carreno-Busta (spanyol, 15.)-Vesely (cseh) 6:3, 7:6 (7-3), 2:6, 6:4
Fritz (amerikai, 27.)-Opelka (amerikai) 4:6, 7:6 (8-6), 6:7 (4-7), 7:6 (7-5), 6:2
Kyrgios (ausztrál)-Humbert (francia, 29.) 5:7, 6:4, 3:6, 7:6 (7-2), 6:4
Mannarino (francia, 32.)-Kecmanovic (szerb) 6:1, 6:2, 6:4
Djokovic (szerb, 1.)-Tiafoe (amerikai) 6:3, 6:7 (3-7), 7:6 (7-2), 6:3
Thiem (osztrák, 3.)-Köpfer (német) 6:4, 6:0, 6:2
Schwartzman (argentin, 8.)-Muller (francia) 6:2, 6:0, 6:3
Shapovalov (kanadai, 11.)-Tomic (ausztrál) 6:1, 6:3, 6:2
Raonic (kanadai, 14.)-Moutet (francia) 6:7 (1-7), 6:1, 6:1, 6:4
Fucsovics Márton-Wawrinka (svájci, 17.)7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6 (11-9)