19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

A világelső Ashleigh Barty újabb rangos trófeát nyert meg

Ashleigh Barty tenisz
MASON, OHIO - AUGUST 22: Ashleigh Barty of Australia holds the championship trophy after defeating Jil Teichmann of Switzerland during the women's singles finals of the Western & Southern Open at Lindner Family Tennis Center on August 22, 2021 in Mason, Ohio. Matthew Stockman/Getty Images/AFP (Photo by MATTHEW STOCKMAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A világelső Ashleigh Barty nyerte meg a Cincinnatiban zajló keménypályás tenisztorna női versenyét, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte Jil Teichmannt.

Az ausztrálok kétszeres Grand Slam-bajnoka a fináléban könnyed sikert aratott a WTA-rangsorban 75 hellyel mögötte álló svájci felett, aki harmadik fináléjában először maradt alul.

A találkozó mindössze 71 percig tartott, s az ausztrál klasszis csupán négy játékot engedélyezett riválisának.

Ashleigh Barty tornagyőzelemmel erősítette meg első helyét a világranglistán Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Matthew Stockman

Barty úgy nyerte meg hatodik trófeáját 2021-ben, hogy ezen tornákon egyszer sem kellett Top 4-es teniszező ellen pályára lépnie.

A 25 éves Barty pályafutása 13. trófeáját gyűjtötte be. Ha a US Openen is hosszú menetelésbe kezd, akkor nagyon hosszú időre bebetonozhatja magát a világranglista első helyén.