Olaszország
Németország
21:002024. június 29.
Dánia
Milák Kristóf címét megvédve aranyérmes lett 200 méter pillangón szombaton a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

A szám olimpiai bajnoka, kétszeres világbajnoka és világcsúcstartója a legjobb idővel (1:54.64) várta a döntőt, míg Eb-ezüstérmes honfitársa, Márton Richárd harmadikként (1:56.05) készült a fináéra - írja az MTI.

A Honvéd sportolójának győzelmét senki sem veszélyeztette, a középdöntős idején viszont csak bő két tizedet javított, de 1:54.43-mal így is megszerezte második aranyát Belgrádban. Márton 1:56.07-tel negyedik helyen végzett.

4. MÁRTON RICHÁRD 1:56.07

Az uszonyos úszásban többszörös világbajnok és Világjátékok-győztes, de már medencés olimpiai indulónak tekinthető Senánszky Petra májusban, a Mare Nostrum-versenysorozat monacói állomásán felállított magyar rekordját egy századdal megjavítva, 24.56 másodperccel nyert 50 méter gyorson.

Eredmények:
női 50 m gyors, Európa-bajnok:
SENÁNSZKY PETRA 24.56 - országos csúcs
2. Teodora Draku (Görögország) 24.59
3. Julie Kepp Jensen (Dánia) 24.79

A Márton Richárd, Holló Balázs, Ábrahám Minna, Pádár Nikolett összeállítású 4x200 méteres vegyes gyorsváltó is aranyérmet nyert, a magyar csapat a döntőben közel ötmásodperces fölénnyel diadalmaskodott.

Ennek a sikernek köszönhetően a magyar küldöttség a zárónap előtt nyolc aranyéremnél jár a szerb fővárosban.

Eredmények:
4x200 m vegyes gyorsváltó, Európa-bajnok:
MAGYARORSZÁG (Márton Richárd, Holló Balázs, Ábrahám Minna, Pádár Nikolett) 7:30.11 perc