A vébé harmadik napja - jönnek a legnagyobb sztárok és nagy esélyesek

Események

fbl Horizontal
Argentina's forward Lionel Messi arrives for a press conference at the Qatar National Convention Centre (QNCC) in Doha, on November 21, 2022, on the eve of the Qatar 2022 World Cup football match between Argentina and Saudi Arabia. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP)
Máris a katari világbajnokság harmadik napja következik, kövesse velünk a nap legfontosabb történéseit.

A nap tippelője elmonda, mit vár a mai meccsektől

Méhes Gábor, a Sport TV kommentátora szerint nagy meglepetés nem várható.

08:52

Mutatjuk a hétfői nap érdekességeit

Idézzük fel együtt, a hétfői meccsek legérdekesebb történéseit.

09:27

Ma már mindenki Messire kíváncsi

09:55

Nagy csapás a német válogatottnak

A Bayern München sztárja, Leroy Sané térdsérülést szenvedett az edzésen, így az utolsó tréninget és a Japán elleni szerdai találkozót biztosan kihagyja.

10:03

Nagypapájára emlékezett az elérzékenyült walesi játékos

Neco Williamsnek szörnyű hírrel indult a hétfője, majd az USA elleni döntetlennel záruló találkozó végén is sírva távozott a pályáról.

10:26

Katarban is bizonyították udvariasságukat a japánok

A nyitómeccs után a japán szurkolók nagyon ügyeltek a lelátó tisztaságára.

11:03

A hős kapitányukért küzdenek a hollandok

Rákkezelésen átesett szövetségi kapitányukért, Louis van Gaalért küzdenek a hollandok a katari labdarúgó-világbajnokságon.

11:14

Ezért nem a rajztudásáról híres Cristiano Ronaldo

A világbajnokságot csütörtökön, Ghána ellen megkezdő portugál válogatottnál jó a hangulat, legalábbis Ronaldo nevetve vette tudomásul Pepe reakcióját, akit nem igazán sikerült tökéletesen lerajzolnia.

11:16

Íme az első meccs kezdőcsapatai, Messi csapatkapitányként kezd

Az argentin és a szaúdi kezdő tizenegy is nyilvánosságra került.

11:38

A Chelsea sztárja optimista a folytatást illetően

A Wales ellen elért 1-1-es döntetlen után az Anglia és az Irán elleni találkozón dőlhet el, hogy az Egyesült Államok vagy Wales jut tovább a B csoportból. Christian Pulisic szerint képesek lehetnek a továbbjutásra és akár Anglia legyőzésére, ha agresszíven játszanak.

12:24

Messi góljával vezet Argentína

Érdekes döntés hozott a játékvezető és a videobíró, amikor egy teljesen átlagos, szöglet utáni esetet fújt be tizenegyesnek, amit Messi váltott gólra.

12:53

Négy argentin gól, de az állás 1-0

Az első félidő végén 1-0-ra vezet Argentína Szaúd-Arábia ellen, de Lionel Messi másik és Lautaro Martínez két gólját les miatt érvénytelenítették.

13:21

Már Szaúd-Arábiánál a vezetés!

Szaleh al-Sehri, majd Szalem al-Davszari az 53. percre megfordította a találkozót Argentína ellen.

14:09

Bombameglepetés a nap nyitányán

14:58

Laidouni kezd Dánia ellen

A tunéziai kezdőben ott van a Ferencváros játékosa is a hamarosan kezdődő mérkőzésre.

15:50

Váratlanul jól tartja magát Tunézia

A félidőben 0-0 a Dánia-Tunézia meccs állása, és nem lehet azt mondani, hogy a dánok óriási nyomás alatt tartanák az afrikaiakat – sőt, Aissa Laidouni vezérletével Tunézia előtt adódtak nagyobb lehetőségek. A mérkőzést itt tudják élőben követni.

A Ferencváros játékosa, Aissa Laidouni az első félidő egyik legjobbja volt a teljes mezőnyben Forrás: AFP/Adrian Dennis
15:52

Egy őrült francia segítette a szaúdi focicsodát

Az Argentína ellen hatalmas meglepetésre nyerő Szaúd-Arábia egyik játékosa legalábbis erről nyilatkozott a mérkőzés után.

15:55

A vb-k történetének egyik legnagyobb szenzációját láthattuk

Ezt is elemeztük az Argentína-Szaúd-Arábia találkozó után a szokásos, meccset követő podcastünkben.

16:50

Ezért különleges a neve a Mexikó-Lengyelország meccs stadionjának

16:58

Bravúros döntetlen a D csoport nyitányán

AZ OTP Bank Ligát egyedüliként képviselő, hajrában lecserélt Aissa Laidouni vezérletével 0-0-s döntetlent ért el Tunézia Dánia ellen.

17:48

Messi nagyon megijedt, pedig csak a mezét akarta elkérni a szaúdi játékos -videó

A vb-k történetének egyik legnagyobb meglepetéseként Szaúd-Arábia 2-1-re legyőzte a Copa America-győztes Argentínát a C csoport keddi nyitómérkőzésén. A mérkőzés egyik legviccesebb pillanata az volt, mikor az egyik szaúdi játékos, Al-Boleahi megütögette az argentin klasszis hátát, aki meglepődve fordult hátra.
A szaúdiak hátvédje a mezét mutogatta az argentinok ászának, aki pár pillanat múlva elvigyorodott. A focista minden bizonnyal a mezét akarta elkérni Messinek a meccs végén.

18:27

A szaúdiak francia edzője ordibálva motiválta csapatát a félidőben - videó

A vb-k történetének egyik legnagyobb meglepetéseként Szaúd-Arábia legyőzte Argentínát a C csoport keddi nyitómérkőzésén. A szaúdiak edzője, Hervé Renard a félidőben 1-0-ás szaúdi vezetésnél beszédet tartott a játékosainak. A francia edző ordibálva a párharcok fontossága mellett az intenzitást emelte ki,

és hogy a második félidőben is aggresszívan kell játszaniuk.

Ahogy láthattuk, ennek később meg is lett a gyümölcse.

22:04

Giroud megdöntötte Zidane rekordját a francia válogatottban

Az ausztrálok ellen gólt szerző francia Olivier Giroud lett a francia válogatott vb-történelmének legidősebb gólszerzője.

22:06

Alphonso Davies is pályára léphet a kanadai csapatban

A Bayern München védője, Alphonso Davies is pályára léphet szerdán a kanadai válogatottban a labdarúgó-világbajnokságon.

Davies is játszhat Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Vaughn Ridley

A ghánai származású labdarúgó két és fél hete szenvedett combhajlító-sérülést a Bundesligában a Hertha BSC ellen. Néhány napja még a kanadai szövetségi kapitány, John Herdman sem volt biztos a visszatérésében, azonban az orvosi stáb engedélyt adott a 22 éves játékos szerepeltetésére.

23:38

Giroud rekordot rekordra halmozott az ausztrálok elleni meccsen

Az AC Milan csatára a második félidőben újabb találatot szerzett, és így beérte a franciák legendás támadóját, Thierry Henry-t a francia válogatott gólszerzőinek örökranglistáján.

00:15

Történelmet írattak az angolok

Mármint a szaúdiakkal, ugyanis a közel-keleti csapat 2-1-es sikere Messiék ellen azt jelenti, hogy ázsiai csapat először győzött le dél-amerikait.

Feje tetejére állították a focivilágot a szaúdiak Forrás: Getty Images/2022 Marc Atkins/Marc Atkins
00:28

Köszönjük a figyelmet!

Mára ennyit, szerdán folytatás következik egy újabb maratoni nappal és négy mérkőzéssel. Pihenjenek rá, mi is ezt tesszü!