Tovább roboghatnak a címvédés felé a franciák

Események

2022-es labdarúgó-világbajnokság, 2022-es katari FIFA-világbajnokság, Katar, labdarúgás, futball, foci-vb, focivb2022, csoportkör, D csoport, Tunézia - Franciaország, Egyetemvárosi Stadion, ar-Rajján, 2022.11.30.
France's forward #07 Antoine Griezmann celebrates scoring a goal which was later disallowed after a VAR review during the Qatar 2022 World Cup Group D football match between Tunisia and France at the Education City Stadium in Al-Rayyan, west of Doha on November 30, 2022. (Photo by Miguel MEDINA / AFP)
Két mérkőzéssel folytatódik a nyolcaddöntők sora, és persze folytatódik a világbajnokságon már megszokott napi percről percre hírfolyamunk, ahol összeszedünk és megosztunk minden fontos hírt, ami a katari tornával kapcsolatos. Tartsanak velünk a világbajnokság 15. játéknapján is!
Cikkünk folyamatosan frissül30 bejegyzés
10:12
december 04, 2022

Jó reggelt kívánunk!

Este meccsek! Addig viszont jöjjenek a hírek szépen, sorban. Tartsanak velünk ma is!

10:13

Figyeljenek az időpontokra!

A lenti kép ne tévesszen meg senkit, ez a helyi idő. Magyar idő szerint 16 és 20 órakor kezdődik a két mérkőzés.

10:16

Mi történt szombaton?

A délelőtt még a péntek esti szerb-svájci csata utórezgéseiról szólt, kora estére aztán már a foci is megérkezett elsősorban a hollandok és Denzel Dumfries jóvoltából.

Denzel Dumfries az ilyen akrobatikus mutatványok mellett kiosztott két gólpasszt és lőtt egy gólt is az Egyesült Államok elleni meccsen Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat
10:44

Így tomboltak az argentin drukkerek Messi gólja után

Lionel Messi szerzett vezetést szombaton Argentínának az Ausztrália elleni nyolcaddöntőben. Aminek így örültek a Buenos Aires-i Seeber Parkban:

10:49

Az ausztrálok is megadták a módját

Elvégre ők is szereztek egy gólt a 77. percben, aminek így örültek a melbourne-i Federation Square-en:

11:17

Messi vs. kenguru - parádés mémgyűjtemény

Ismét nagyszerű művekkel szórakoztatnak bennünket az online népművészet mesterei!

Forrás: AFP/Luis Robayo
11:22

Ezért nem kell szidni Messit

Mert szinte garantálható, hogy azonnal érkezik a válasz, aminek nem nagyon fognak örülni az addig jókedvűen óbégatók... Ahogy történt ez most is, az ausztrálok elleni nyolcaddöntőben.

Messi az ausztrálok gyűrűjében Forrás: Getty Images/2022 Getty Images/Buda Mendes
11:52

Nézegessen képeket a nagy hidegen

Wojciech Szczesny a franciák ellen védhet majd a vb-n, felesége pedig mindent beleadva szurkol majd.

---- separator ----gallery-content-type:46ffeccb-ffda-4727-8bce-4a5aecda2624---- separator ----
12:03

A Messi-fiókák is Katarban szurkolnak a papának

Na, és persze ott van velük az édesanyjuk, Antonela Roccuzzo is.

13:11

Argentínában már teljes a vb-őrület

Még csak a nyolcaddöntőknél járunk, de Argentínában már totális a vb-őrület. A korábban mutatott Buenos Aires-i jelenetek csupán ízelítők ahhoz képest, ami Mar del Platában volt szombaton, ahol 90 ezren(!) nézték a szabadtéri kivetítőn Messiék 2-1-es sikerét Ausztrália ellen.

13:23

Szivárognak a hírek az angol kezdő 11-ről

Ezek szerint ismét lehetőséget kap Phil Foden, aki az első két csoportmeccset még csak a kispadról figyelte, Wales ellen azonban már kezdő volt. És minden bizonnyal Bukayo Saka is ott lesz a támadósorban.

Ha Foden a pályán van, könnyen lehet, hogy a gól is vele jön Forrás: Getty Images/2022 Getty Images/Laurence Griffiths
13:33

Megszólalt egy Kim a koreai csapatból

Jó kérdés, hogy a 26 fős keretben szereplő hat Kim vezetéknevű játékos közül melyik volt az, de mi eláruljuk: a Napoli védője, Kim Min Dzse nyilatkozott a brazilok elleni nyolcaddöntő előtt. A portugálok ellen egy izomsérülés miatt nem lehetett a pályán, de a brazilok ellen már visszatérne, és Neymarék jobb, ha felkészülnek erre a harci szellemre:

"Mindent meg fogok tenni, hogy pályára léphessek a brazilok ellen. Készen állok a játékra, és az sem érdekel, ha még komolyabb sérülés lesz a vége" - idézi a Tuttonapoli.net a védő szavait.

Küzdősport nem lesz, de küzdelem igen, ígéri Kim Min Dzse (4) Forrás: AFP/Manan Vatsyayana
13:44

Egy kis móka francia módra

A katari keret tagjait meglepték első, gyerekkori klubjuk egy-egy mezével.

13:57

Rosszabb a hangulat, mint Brentfordban

Nem mi mondjuk, hanem a 13 éves Steve, akit a Daily Mail idéz, és, aki elárulja, hogy a tanárai nem tudják, hogy Katarban van, "hivatalosan" beteg. Tavaly volt először válogatott meccsen, az Eb-t nagyon élvezte, de a vb-től nincs elájulva, azt mondja, elég lapos a hangulat, még a PL-ben kiscsapatnak számító Brentford stadionjában is jobb az atmoszféra.

Képünk illusztráció Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Salih Zeki Fazlioglu
14:27

Van Gaal is táncra perdült

Akkora bulival fogadták a hollandokat a szállodában, hogy abból a mester sem tudott kimaradni.

Rég láttuk ennyire jókedvűnek a szakembert Forrás: AFP/Adrian Dennis
15:07

Mindeközben egy barátságos meccsen

Legalábbis annak indult az Almería és a Hearts meccse, aztán másik sportot választottak a játékosok.

Nem éppen barátságos jelenetek... Forrás: Twitter
15:09

Így áll 1000 meccs után Messi és CR versenyfutása

A számok ritkán hazudnak, most sem teszik, de olyan nagyon igazságot sem szolgáltatnak.

15:44

Dugó Katarban

Nem véletln, hogy időben kell elindulni egy-egy meccs helyszínére.

16:31

Íme a francia-lengyel meccs kezdőcsapatai

17:50

Rekorddöntéssel vezet a címvédő

Olivier Giroud az 52. gólját szerezte a válogatottban, a francia rekordot jelentő találattal egygólos előnnyel vonulhat szünetre a világbajnok.

18:38

Mbappé eldöntötte

A PSG támadója egy nagyszerű támadás végén lőtt bombagóllal kétgólosra növelte a francia előnyt.

19:04

Lewandowskié volt az utolsó szó

Az újrarúgatott büntetőt már belőtte a lengyel támadó, így szépíteni tudott Franciaország ellen, ám ez volt a mérkőzés utolsó jelenete, így 3-1-es győzelemmel a címvédő van ott a legjobb nyolc között.

19:42

Melyik válogatott nyert a lelátón?

A lengyel és a francia szektorban is ültek csinos nők, a helyszíni riportban pedig számos, televízióban nem látható eseményre is felhívta a figyelmet kiküldött tudósítónk.

---- separator ----gallery-content-type:7a803ca9-6544-4bf4-948b-80036cd0d921---- separator ----
20:09

Az esti meccs kezdőcsapatai

Anglia és Szenegál összecsapása 20 órakor kezdődik.

20:31

A tévé előtt ordítva közvetített egy riporter - videó

Be sem ment a mérkőzésre, a sajtóközpontban őrjöngött – erről számolt be kiküldött tudósítónk, Lantos Gábor a videójában.

20:46

A lengyel kapitány is Mbappét dicsérte

„Nincs rá recept, senki, egy edző sem ismeri a módját, hogy megállítsa Mbappét, amikor ilyen formában van - méltatta Czeslaw Michniewicz, a lengyelek szövetségi kapitánya a duplázó támadót. Rámutatott: azzal együtt is, hogy ezúttal fájdalmat okozott nekik, igazi sztárnak tartja Mbappét, akit Lionel Messihez, Cristiano Ronaldóhoz és Robert Lewandowskihoz mért. - Hosszú évekig ő lehet a legjobb játékos."

Didier Deschamps elismerte, hogy nem volt könnyű találkozó a jól szervezett lengyel gárda ellen, így a szünetben kénytelenek voltak néhány pozíciós változtatásra.
„Egységes csapatunk van és ma a játékosok kifogástalan hozzáállása meghozta az eredményét. Most töltünk majd egy kis időt a családtagjainkkal" - fűzte hozzá a játékosként és kapitányként is vb-győztes szakember.
Giroud bevallotta: gyerekkori álma vált valóra azzal, hogy immár ő vezeti a francia örökrangsort.
„A kaland folytatódik!" - emelte ki a csatár.

21:54

Két Bellingham-villanás a szünetig

Harmincperces rövidzárlat után a Dortmund csodatinije előbb Hendersont találta meg a labdával, majd egy óriási sprinttel könnyítette meg Kane-nek, hogy megszerezze az első gólját Katarban. A félidőben Anglia-Szenegál 2-0.

22:20

Érik az újabb rangadó a negyeddöntőkben

Saka harmadik vb-találatával már háromgólos az angol előny Szenegál ellen.

22:56

Anglia is a legjobb nyolc között

Anglia 3-0-ra győzött Szenegál ellen, így magabiztosan jutott be a Franciaország elleni negyeddöntőbe.

23:41

A háromoroszlánosoknak nem okoztak gondot Teranga oroszlánjai

---- separator ----gallery-content-type:9c9a4e38-fdc5-4def-aae3-c33f022a0741---- separator ----