Megvan Van Gaal első manchesteri trófeája

International Champions Cup 2014 Final - Liverpool v Manchester United GettyImageRank2 TROPHY Success SPORT HORIZONTAL Soccer Following Picking Up USA STADIUM Florida - USA Manchester United F.C. Liverpool F.C. Wayne Rooney Darren Fletcher Club Soccer Sun
MIAMI GARDENS, FL - AUGUST 04: (L) Darren Fletcher #24 of Manchester United and (R) Wayne Rooney #10 of Manchester United lift the trophy following their 3-1 victory over Liverpool in the Guinness International Champions Cup 2014 Final at Sun Life Stadium on August 4, 2014 in Miami Gardens, Florida. Chris Trotman/Getty Images/AFP
Az International Champions Cup névre keresztelt amerikai felkészülési torna döntőjében a Manchester United 0-1-es hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a Liverpoolt, ezzel megszerezte idei első trófeáját Louis van Gaallal.

ManUnited-Liverpool 3–1 (0–1)
Gólszerzők: Rooney (55.,), Mata (57.), Lingard (88.), ill. Gerrard (14. – 11-esből)

ManUnited: De Gea – Jones, Smalling, Evans (Blackett, 46.) – Valencia (Shaw, 8.), D. Fletcher (Cleverley, 46.), Herrera (Lingard, 78.), Young – Mata (Kagava, 69.) – Rooney, J. Hernández (Nani, 69.)
Liverpool: Mignolet – Kelly, G. Johnson, Skrtel, M. Sakho (K. Touré, 74.) – Gerrard (Lucas, 63.), Allen (Can, 63.), Henderson, Coutinho (Peterson, 77.) – Lambert (Ibe, 63.), Sterling

Az Egyesült Államokban zajló felkészülési torna döntőjét a Liverpool kezdte jobban, és Steven Gerrard 14. percben belőtt büntetőjével meg is szerezte a vezetést a Manchester United ellen, bár a manchesteriek percekig reklamáltak a 11-es előtt, mert szerintük Phil Jones szabályosan szerelte Raheem Sterlinget.

A második félidőben már a United játszott jobban, előbb a csapatkapitány Wayne Rooney egyenlített Chicharito beadásából, majd az 57. percben Juan Mata megpattanó lövésével már a Manchester állt jobban.

Darren Fletcher és Wayne Rooney a trófeával Forrás: AFP/Chris Trotman

A Liverpoolnak is akadtak helyzetei a második félidőben, Lambert lőhetett volna gólt, és Herrera szabálytalanságáért bőven kaphatott volna még egy büntetőt Brendan Rodgers csapata (sőt, ez inkább az volt, mint a 14. percben megítélt). Az egyenlítés helyett azonban a manchesteriek szereztek újabb gólt, a végeredményt a csereként beállt Jesse Lingard állította be, 3-1-re nyert a Manchester United.