A Barca meglepő feltétellel szerződtette a madridi sztárt

504075427
Atletico Madrid's Portuguese midfielder Tiago (L) celebrates with Atletico Madrid's Turkish midfielder Arda Turan (2ndL) and teammates after scoring during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid vs Real Madrid CF at the Vicente Calderon stadium in Madrid on February 7, 2015. AFP PHOTO/ CESAR MANSO
A Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona labdarúgócsapatában folytatja pályafutását Arda Turan.

A bajnok és Spanyol Király Kupa-győztes klub a honlapján jelentette be, hogy ötéves szerződést kötött a középpályással, akiért 34 millió eurót (10,7 milliárd forintot) fizet az Atlético Madridnak.

Emellett bizonyos feltételek teljesülése esetén további 7 milliós bónusz illeti meg a fővárosi együttest.

A megállapodásban szerepel egy szokatlan záradék is,

a katalán klub a jövő hét szombati elnökválasztását követően két napon belül elállhat az üzlettől,

ebben az esetben az Atlético a mostani átigazolási díjhoz képest tíz százalékkal kevesebbért visszavásárolja Turant.

Amikor Tiago hátára ugrott örömében Forrás: AFP/Cesar Manso

Az FC Barcelona a nemzetközi szövetség átigazolási szabályzatának megsértése miatt egy évig nem szerződtethet új játékost, így

a 28 éves Turan csak januárban léphet pályára a katalánok színeiben.

A török futballista 2011 óta szerepel az Atlético Madridban, amellyel többek között bajnoki címet, spanyol kupát és Európa Ligát nyert, tavaly pedig a Bajnokok Ligája döntőjéig is eljutott.