0

Diego Costa bajnokin is bemutatkozott: könyökös, gól, piros

Diego Costa
Atletico Madrid's Spanish forward Diego Costa celebrates a goal with supporters during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid vs Getafe CF at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on January 6, 2018. / AFP PHOTO / OSCAR DEL POZO
Az Atlético Madrid hazai pályán 2–0-ra győzött a Getafe ellen a spanyol bajnokság 18. fordulójában. Diego Costa gólt lőtt, majd azonnal ki is állították.

A két csapat bajnokija sokkal inkább hasonlított egy bokszmeccsre: csak az első félidőben hét sárgát osztott ki a bíró, 5–2 arányban. A buliból nem maradhatott ki az amúgy is bokszedzésekkel formába hozott Costa, aki előbb egy könyökösért kapott sárgát,

majd túlzott gólörömért (valószínűleg jogtalanul), így a spanyol csatár már a 68. percben ballaghatott az öltözőbe.

Két meccs, két gól, két sárga, egy piros, egy sérülés, megannyi sunyiság (már most). Costa, ahogy szeretjük:

A győzelemmel az Atlético megerősítette második helyét a tabellán.