Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a Juventus hazai pályán 2-0-ra tudott nyerni az Udinese ellen, így lépéskényszerbe hozta a Napolit. Nagy Ádám a 28. perctől volt a pályán az Atalanta ellen az egygólos (0-1) vereséget szenvedő Bolognában, a Lazio támadója, Ciro Immobile az idény góljával mentett pontot a Laziónak a Cagliari otthonában (2-2), míg a Milan az utolsó pillanatokban szerzett góllal nyert a Genoa otthonában (0-1).

A Juventus hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott az Udinese ellen, de a kapura a torinói csapat sem jelentett sok veszélyt. A Juvénak viszont nem is kell sok lehetőség a gólhoz, a 20. percben az első kaput eltaláló lövésből azonnal gól is született:

Paulo Dybala gyönyörűen tekerte a jobb felsőbe a szabadrúgást.

A hazaiak a 38 .percben növelhették volna az előnyüket, de a Dybala ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt tizenegyest Gonzalo Higuaín hiába lőtte ki a sarokra, Albano Bizzarri védeni tudta nagy bravúrral.

A 49. percben Higuaín javította a hibáját, mivel kihagyhatatlan helyzetbe hozta Dybalát, aki élt a lehetőséggel, és már a második gólját szerezte a meccsen.

Győzelemmel emlékezett a Fiorentina Davide Astorira

Első bajnoki mérkőzését játszotta a Fiorentina csapatkapitánya, Davide Astori múlt vasárnapi tragikus halála óta. A firenzeiek a Benevento elleni 1-0-s győzelemmel állítottak emléket Astorinak. Egy héttel Davide Astori halála és három nappal a temetése után szakadó esőben vonultak ki a csapatok az Artemio Franchi Stadion gyepére, ahol a mérkőzés előtt egy hatalmas drapéria fogadta a szurkolókat, amelyen a klub elbúcsúzott a kapitányától.

A kétgólos hátrányból pedig már nem volt visszaút az Udinese együttesének, a Juventus okosan játszott, annyit adott ki a hátralévő időben, amely elég volt a biztos előny tartásához, így újabb fontos pontokat szerzett a bajnoki címért folytatott harcban. A Zebrák sorozatban 11. bajnokijukat nyerték meg, s 22 tétmeccse veretlenek.

A Bologna Nagy Ádám nélkül kezdte az Atalanta elleni összecsapást, de

Blerim Dzemaili sérülését követően a 28. percben a magyar válogatott középpályást küldte a pályára Roberto Donadoni.

Ami az első félidei játékot illeti, elsősorban mezőnyjátékot láthatott a bolognai közönség, kevés helyzettel, így nem meglepő, hogy nem esett gól. Hazai oldalon Adam Masina, míg az Atalantánál Papu Gomez lehetőségét érdemes megemlíteni.

Nagy Ádám csereként kapott lehetőséget az Atalanta ellen Forrás: Origo

A második félidőben sem sokat változott a játék képe, kevés helyzetet lehetett feljegyezni. Az Atalanta labdabirtoklásban az ellenfele fölé nőtt, de a kapura lövésekkel mindkét csapat gondban volt. Egészen a 83. percig, amikor

Marten de Roon 15 méterről eldöntötte a három pont sorsát.

A Lazio négygólos, igen fordulatos mérkőzésen mentett pontot a Cagliari otthonában. A 2-2-re végződő összecsapás

95. percében Ciro Immobile a kapunak háttal állva, sarokkal lőtt 14 méterről a hazai hálóba.

Bár még sok van hátra a bajnokságból, az olasz válogatott támadó az idény egyik, ha nem a legszebb gólját szerezte.

A Milan kiszenvedte a Genoa elleni sikert.

Egészen a 94. percig úgy tűnt, hogy felejthető, gólnélküli döntetlennel ér véget a találkozó,

de André Silva fejjel megszerezte a három pontot a vendég csapatnak. Gattuso csapata a Serie A-ban továbbra is jól szerepel, míg a portugál támadó első gólját lőtte a bajnokságban.