A hosszabbításban kezdett el focizni a PSG

fbl Horizontal
Paris Saint-Germain's Argentine midfielder Angel Di Maria controls the ball during the French cup round of 16 football match between Villefranche (FCBV) and Paris (Paris) on February 6, 2019, at the Groupama Stadium in Decines-Charpieu near Lyon, central-eastern France. (Photo by ROMAIN LAFABREGUE / AFP)
120 percnyi játék után a Paris Saint-Germain idegenben 3-0-ra legyőzte a harmadosztályú Villefranche csapatát, így bejutott a Francia-kupa negyeddöntőjébe.

Thomas Tuchel meglehetősen tartalékos összeállításban küldte pályára csapatát, de a padra azért nevezte Kylian Mbappét és Edinson Cavanit, hogy ha úgy hozza a helyzet, legyen aki megnyeri a meccset.

A PSG megszenvedett harmadosztályú ellenfelével Forrás: AFP/Romain Lafabregue

Végül mindkettejüket pályára kellett küldeni, ugyanis a Villefranche megfékezte a párizsi rohamokat, olyannyira, hogy 90 perc alatt nem is dőlt el a párharc. A 2x15 perces hosszabbításban aztán a PSG fokozta a nyomást, és végül Julian Draxler, Moussa Diaby és Cavani góljával simán nyert, így bejutott a negyeddöntőbe.