19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
19:30TeniszTallon Griekspoor/Wesley Koolhof-Marton Fucsovics/Fabian Marozsan
NyílNyíl
Élő:

Egy kiscsapat szerezheti meg a bronzérmet a három olasz óriás előtt

fbl Horizontal
Alejandro Gomez, az Atalanta motorja itt épp az interes Borja Valeróval veszekszik. Akkor még ők sem gondolták, hogy az utolsó fordulóban dől el, melyikük örülhet a harmadik helynek.
Az olasz bajnokság 2018-19-es idényéről nagy vonalakban elmondható, hogy úgy alakult, ahogy azt Cristiano Ronaldo érkezése után várni lehetett: az addig is sorozatban hét bajnoki címet szerző Juventusról talán senki sem hitte el, hogy bárki veszélyeztetheti újabb scudettóját, és az sem okozott meglepetést senkinek, hogy a Napoli végzett másodikként. Szerencsére ezek mellett ugyanúgy maradt izgalom.

A dobogóért és a BL-indulást jelentő helyekért óriási harc folyt az egész szezon alatt, így végül az utolsó fordulóra marad a döntés: a három nagy mellett (Internazionale, AC Milan, AS Roma) egy „kicsi" is odaérhet (Atalanta), sőt, papíron neki van a legnagyobb esélye a bronzra. Nézzük, hogy alakult ki ez a négyes versenyfutás.

Kezdjük is rögtön a jelenleg harmadik helyen álló bergamói csapattal, amely az előző idényben hetedik, 2016-17-ben pedig negyedik lett.

Nyáron az együttes megszerezte Duvan Zapatát, az igazolás pedig telitalálatnak bizonyult.

A kolumbiai támadó kölcsönbe érkezett a Sampdoriától, közte, és az argentin csapatkapitány, Alejandro Gomez között szinte egyből kialakult a remek összhang. Zapata jelenleg 3. a Serie A góllövőlistáján, CR-t is megelőzi, Gomez 12 gólpasszával pedig vezeti a vonatkozó rangsort.

Alejandro Gomez, az Atalanta motorja itt épp az interes Borja Valeróval veszekszik. Akkor még ők sem gondolták, hogy az utolsó fordulóban dől el, melyikük örülhet a harmadik helynek Forrás: AFP/Miguel Medina

Azok után, hogy a csapat tavaly 38 meccsen 57 gólt szerzett, idén 37 forduló után 74-gyel áll, náluk többet senki sem szerzett a bajnokságban.

A 2017-ben az év edzőjének megválasztott Gian Piero Gasperini együttese két meccsen négy ponttal kezdte a szezont, aztán a következő haton összesen kettőt gyűjtött. Ezután jött a hullámvasút, győzelmek és vereségek egymás után, valamint két iksz a Juve és a Roma ellen.

Aztán márciusban megkezdte a klub a hosszú hajrát, ami azt jelenti, hogy február 23. óta nem kapott ki, 8 győzelem mellett négy döntetlen a mérlege, így ért oda a harmadik helyre.

Szintén 66 ponttal áll az Inter, amelyről a szezon elején úgy tűnt, megszorongathatja legalább a Napolit, de becsúszott néhány meglepetésvereség. Ennek ellenére a harmadik helyet magabiztosan tartotta Luciano Spalletti csapata, de az elmúlt 5 fordulóban csak 6 pontot tudott szerezni, miközben eléggé nehéz volt a sorsolása (1-1 a Roma és a Juve, 1-4 a Napoli ellen). Még az is előfordulhat, hogy a milánói kék-feketék a hatodik helyen zárják ezt a szezon.

A városi rivális AC Milan ellentétes utat járt be, viszont az elmúlt három fordulóban háromszor is nyert, amivel feljött az ötödik helyre, és két ponttal előzi meg az AS Romát, amely egyébként április óta szintén veretlen.

Krzysztof Piatek a téli átigazolása után a Milanban is szórja a gólokat Forrás: NurPhoto/Giuseppe Cottini/NurPhoto/Giuseppe Cottini

Szóval úgy érkezünk meg az utolsó körre, hogy az Atalanta és az Inter 66-66 ponttal áll, a jobb egymás elleni mérleg miatt a holtverseny a bergamóiaknak kedvez. Előbbi a Sassuolót fogadja, utóbbi az Empolihoz látogat. Mögöttük ötödik a Milan 65-tel, amely a SPAL ellen játszik idegenben. És még a 63 pontos Roma is odaérhet (elméletben) a dobogóra, amely a Parmát fogadja.

Ha két csapat azonos pontszámmal végez, akkor az egymás elleni eredmény dönt. Kicsit bonyolult, de próbáljunk megoldani:

Az Atalanta és a Roma kétszer ikszelt egymással, tehát a gólkülönbség fog köztük dönteni. Ebben jelenleg 12 góllal jobban áll Gasperini együttese, azaz ne fogadjuk nagy tétben arra, hogy a Roma dobogós lesz. A Milan csak akkor érhet oda, ha nyer, ugyanis hiába jobb az Atalantánál az egymás elleni eredményekben, mert az Inter ellen mindkét meccsét elveszítette. Az Internek mindenképp több pontot kell gyűjtenie, mint az Atalanta, és akkor lehet harmadik.

Szóval CR és a Juve bajnoki címe ide, a Napoli biztos ezüstje oda, izgalmas lesz a Serie A utolsó fordulója, amely eldönti, melyik csapatok indulhatnak majd jövőre a Bajnokok Ligájában.