15:30VívásNeisser Loyola-Gergely Siklosi
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
Csütörtök este a legjobb 16 közé jutás volt a tét az Európa-ligában. A Ferencváros csoportkörbeli ellenfele, az Espanyol 6-3-as összesítéssel esett ki az angol Wolverhampton Wanderers elleni párharcban. A német Bayer Leverkusen 3-1-re nyert az FC Porto otthonában, így kettős győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe, míg az AS Roma 1-1-es döntetlent játszott a belga Gent otthonában, így az olasz csapat 2-1-es összesítéssel bejutott a következő körbe.

Az osztrák bajnokságban listavezető LASK Linz az El-ben is megállíthatatlan. Az osztrák csapat a 21 éves Marko Raguz két góljával győzte le a holland AZ Alkmaar együttesét, és 3-1-es összesítéssel továbbjutott.

A német Bayer Leverkusen könnyed, 3-1-es győzelmet aratott az FC Porto otthonában, így Peter Bosz csapata 5-2-es összesítéssel jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

A magyar bajnok Ferencváros csoportkörös ellenfelének, az Espanyolnak már egy héttel ezelőtt megpecsételődött a sorsa, amikor 4-0-ra kikapott a Wolverhampton Wanderers otthonában. A katalán csapat az argentin Jonathan Calleri mesterhármasának köszönhetően 3-2-re legyőzte az angol együttest, de a továbbjutásra egy pillanatig sem volt esélye.

A Bundesligában szereplő Wolfsburg háromgólos győzelmet aratott a svéd Malmö vendégeként, így simán továbbjutott. Akárcsak a Basel, amely egy héttel ezelőtt 3-0-ra győzött Nicosiában, most pedig hazai pályán egygólos győzelmet aratott ciprusi APOEL ellen.

Justin Kluivert gólja továbbjutást ért a Romának Forrás: AFP/Jasper Jacobs

Az AS Roma egy héttel ezelőtt hazai pályán egygólos győzelmet aratott a belga Gent fölött. Az olasz csapat a visszavágó 25. percében hátrányba került a 20 éves Jonathan David találata után, azonban négy perccel később holland legenda Patrick Kluivert fia, a szintén 20 éves Justin Kluivert egyenlített, ezzel pedig továbbjutatta csapatát.

A tökök Basaksehir hazai pályán, rendes játékidőben 3-1-re legyőzte a Sporting csapatát, és mivel a lisszaboni odavágón a portugálok nyertek 3-1-re, jöhetett a hosszabbítás. Sokáig úgy tűnt, nem lesz gól a ráadásban, azonban a 118. percben a Sporting gólját lövő Luciano Vietto összehozott egy tizenegyest, amit a bosnyák Edin Visca értékesített, így a török csapat kiharcolta a továbbjutást.

Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:

Espanyol (spanyol)-Wolverhampton Wanderers (angol) 3-2 (1-1)
gól: Calleri (16., 57., 91. - a másodikat 11-esből), illetve Traoré (22.), Doherty (79.)
Továbbjutott: a Wolverhampton, 6-3-as összesítéssel

Gent (belga)-AS Roma (olasz) 1-1 (1-1)
gól: David (25.), illetve Kluivert (29.)
Továbbjutott: a Roma, 2-1-es összesítéssel

Malmö FF (svéd)-VfL Wolfsburg (német) 0-3 (0-1)
gól: Brekalo (42.), Gerhardt (65.), Victor (69.)
Továbbjutott: a VfL Wolfsburg kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel

LASK Linz (osztrák)-AZ Alkmaar (holland) 2-0 (1-0)
gól: Raguz (44., 50. - az elsőt 11-esből)
kiállítva: Wiesinger (88. - LASK)
Továbbjutott: a Linz, 3-1-es összesítéssel

FC Basel (svájci)-APOEL (ciprusi) 1-0 (1-0)
gól: F. Frei (38. - 11-esből)
Továbbjutott.: a Basel kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel

FC Porto (portugál)-Bayer Leverkusen (német) 1-3 (0-1)
gól: Marega (65.), illetve Alario (10.), Demirbay (50.), Havertz (58.)
kíállítva: Soares (85. - Porto)
Továbbjutott: a Leverkusen kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel

Basaksehir (török)-Sporting Lisboa (portugál) 4-1 (2-0, 3-1, 3-1) - hosszabbítás után
gól: Skrtel (31.), Aleksic (45.), Visca (92., 119 -11-esből), illetve Vietto (68.)
Továbbjutott: a Basaksehir, 5-4-es összesítéssel