A 96. percben bukott fontos pontokat a Manchester United - videó

fbl Horizontal, Manchester United, Southampton, Michael Obafemi
Southampton's Irish-born striker Michael Obafemi (2nd L) scores their late second goal during the English Premier League football match between Manchester United and Southampton at Old Trafford in Manchester, north-west England, on July 13, 2020. - The game finished 2-2. (Photo by Clive Brunskill / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának hétfő esti összecsapásán a Manchester United hiába fordított hátrányból felállva, a Southampton a 96. percben szerzett góllal pontot mentett idegenben (2-2).

A Manchester United kiváló formában várta az összecsapást, az elmúlt négy meccsét egyaránt megnyerte, de a Southampton sem volt rossz formában, két fordulóval korábban például a Manchester Cityt győzte le 1-0-ra.

A meccset a vendég együttes kezdte jobban,

a 12. percben Ings vette el a labdát Pogbától, majd Redmond balról középre passzolt, az üresen érkező Stuart Armstrong öt méterről a kapuba lőtt.

Azonban nem sokáig örülhetett a Southampton:

a 20. percben Martialt a kapunak háttal állva készítette le a labdát Marcus Rashfordnak, aki nyolc méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

A 23. percben pedig már az MU-nál volt az előny,

Bruno Fernandes passza után Anthony Martial 12 méterről a jobb felső sarokba lőtt.

A hátralévő időben is akadtak még lehetőségek, de újabb gól már nem esett, így 2-1-s hazai előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A Manchester United nagy lépést tehetett volna a BL-indulás felé Forrás: AFP/Clive Brunskill

A második félidő már jóval kevesebb eseményt hozott, a Manchester United az előnye megtartására törekedett, míg a vendég együttesben nem volt igazi áttörő erő. A 70. percben végleg lezárhatta volna a meccset a Solskjaer-csapat. de Martial lekészítése után Rashford ziccert rontott.

Sokáig úgy nézett ki, hogy a hátralévő időben a Southampton sem tudott gólt szerezni, de végül

a 96. perc tartogatta az igazi drámát: bal oldali szöglet után Bednarek csúsztatott, majd a csereként beálló Michael Obafemi közelről a kapuba kotorta a labdát.

A Manchester United fontos két pontot vesztett a BL-indulásért folytatott harcban, a döntetlennel az 5. helyen áll.