13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

A Lazio simán nyerte a városi rangadót a Roma ellen - videó

fbl Horizontal, Lazio, As Roma
Lazio's Spanish midfielder Luis Alberto (Rear C-R) celebrates after scoring Lazio's second goal during the Italian Serie A football match Lazio Rome vs AS Rome on January 15, 2021 at the Olympic stadium in Rome. (Photo by Filippo MONTEFORTE / AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának péntek esti fővárosi rangadóján a Lazio 3-0-ra verte meg az AS Roma együttesét, így Simone Inzaghi a hetedik helyre lépett előre, és három pontra megközelítette a riválisát.

A házigazda rómaiak döcögősen kezdték a bajnokságot, így csak a nyolcadik helyen álltak a tabellán, ám Simone Inzaghi tanítványai legutóbbi két meccsüket megnyerték, az ősszel pedig a Bajnokok Ligájában is bizonyítottak és bejutottak a legrangosabb klubsorozat nyolcaddöntőjébe. Az AS Roma a szezon rajtja előtt nem számított a favoritok közé, eddig viszont rácáfolt a kétkedőkre és a harmadik pozícióból várja a folytatást, legutóbb pedig a második Internazionale ellen mutatta meg, hogy komolyan számolni kell vele, mivel vert helyzetből felállva szerezett egy pontot a milánóiak ellen.

A közös stadionon osztozó, ám egymással hagyományosan feszült viszonyt ápoló csapatok

a bajnokságban 153. alkalommal csaptak össze egymással. A meccs előtt a mérleg a Romára nézve volt hízelgőbb,

ugyanis 54 győzelem és 60 döntetlen mellett mindössze 38 vereséget szenvedett el. Az utóbbi időben viszont váltakozó siker jellemezte a párharcot, az előző szezonban mindkét meccs 1-1-el zárult, az azt megelőző idényben pedig egy-egy Roma- és Lazio-siker született.

Az összecsapáson nem kellett sokáig várni az első gólra, a Lazio már a 14. percben megszerezte a vezetést: Immobile rosszul Ibánezhez ívelt, aki azonban nem rúgta el a labdát, addig várt, amíg

Lazzari odaért és szerelt a tizenhatoson belül, a labda épp Ciro Immobiléhez pattant, aki a bal felsőbe lőtt ziccerben.

Immobile egészen elképesztő formában van, a Lazio legutóbbi 17 meccséből 15 alkalommal gólt szerzett.

A Roma pedig még fel sem ocsúdhatott a kapott gól okozta pofonból, máris kétgólos hátrányban volt. A 23. percben

Lazzari nagyot esett a tizenhatosra betörve Ibánez mellett, azonnal reklamált is, de végül felpattan és kiszolgálta Luis Albertót, aki 13 méterről a jobb alsóba lőtt.

A második gól után a Lazio átadta a területet a Romának, amely emiatt sokat birtokolta a labdát, de kiválóan zárt a hazai csapat védelme, így Paulo Fonseca együttese képtelen volt nagy lehetőséget kialakítani. A mezőnyben gyűrték egymást a csapatok a hátralévő időben, így a Lazio kétgólos előnnyel mehetett az öltözőbe.

A Lazio az első félidőben lefocizta a Romát Forrás: AFP/Filippo Monteforte

A Roma cserélt a szünetben, beállt Pedro, de az első percekben nem változott semmit a játék képe, a Lazio okosan játszva kézben tartotta a meccset. Lazzari továbbra is kiválóan játszott, és ha egy kis szerencséje van, akkor a félidő elején tovább növelhette volna a hazai együttes előnyét.

Szűk egy óra játékhoz érkezve újabb Lazio-helyzetek maradtak ki:

előbb Immobile, majd Milikovic-Savic jó lövését védte nagy bravúrral Pau López.

A 63. percben ismét López mutatott be nagy védést, Immobile lőtt a védője szorításában 12 méterről.

Közben Daniele Orsato folyamatosan osztogatta a lapokat, ekkor már hét sárga lapnál (5-2) jártak a csapatok, így benne volt a levegőben, hogy kiállítás is lesz.

A 67. percben a Lazio tovább növelte az előnyét és már 3-0-ra vezetett:

a csereként beálló Akpa Akpro készítette le a labdát Luis Albertónak, aki 18 méterről gyönyörűen tekert a bal alsóba.

A harmadik gól után már érezhető volt, hogy a Roma is beletörődött a vereségbe, a Lazio okosan játszott, míg a vendég együttes játékában sok elképzelés már nem volt. Inzaghinak már arra is volt lehetősége az utolsó tíz percben, hogy pihentesse a kulcsjátékosait, levitte a pályáról Immobilét és Radut is.

A 85. percben az első komolyabb Roma-helyzetet Dzeko rontotta el, a ziccerét Reina védte bravúrral.

A hátralévő időben újabb gól már nem esett - pedig érthetetlen módon hat perc volt a ráadás -, így a Lazio kiváló játékkal nyerte meg a fővárosi rangadót. Ezzel a sikerrel a hetedik helyre lépett előre, és három pontra megközelítette a harmadik AS Romát.