A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Gyirmót Szolnokon sem vesztette el a tavaszi hibátlan mérlegét, miután 1-0-s hátrányból fordítva nyert 2-1-re, a Pécs a szintén Baranya megyei Szentlőrinc vendégeként játszott gól nélküli döntetlent, míg a Budaörs meglepetésre 7-2-re kapott ki az Ajka ellen Tatabányán. Priskin Tamás góljával győzött a Győr a DEAC ellen (1-0), a Békéscsaba az utolsó pillanatokban bukta el a győzelmet a Dorog ellen (1-1). A Haladás könnyedén verte a Kaposvárt.

Az Ajka a meccs elején alaposan meglepte a Budaörsöt, Zsolnai két góljával és Soltész találatával a 16. percben már 0-3 volt az állás. A vendégegyüttes a folytatásban sem állt le, Nagy is két gólt szerzett, de Rétyi is gólt ünnepelhetett, míg a másik oldalon csak Horváth volt eredményes, így 6-1-es Ajka-vezetést mutatott az eredményjelző a meccs utolsó harmadához érkezve. Itt még nem volt vége a gólok sorának, előbb a vendégeknél Tóth, majd a hazaiaknál Horváth talált be, így végül 7-2-re nyert az Ajka.

A Gyirmót Szolnokon sem vesztette el a tavaszi hibátlan mérlegét, ugyanis Szolnokon 1-0-ról fordított és győzött. A hazai csapat Rokszin révén szerzett vezetést a 8. percben, amelyet Simon egyenlített ki a 68. minutumban.

Nem tudott nyerni a Szentlőrinc ellen a Pécs. Forrás: Picasa/facebook.com/pecsimfc

A feljutásra esélyes Pécs a szintén Baranya megyei Szentlőrinc vendégeként játszott gól nélküli döntetlent, így nagy esélyt szalasztott el. A Békéscsaba 1912 Előre Kitl 59. percben szerzett találatával szerzett vezetést a Dorog ellen, amely Mészáros kiállítása miatt az 50. perctől emberhátrányban játszott a 70. percig, aamikor Lukács is pirpsat kapott. A vendégcsapat nem adta fel, és a 90. percben Dlusztus révén egyenlített.

Az ETO FC Győr begyűjtötte a három pontot, méghozzá az Eb-hős, Priskin Tamás 22. percben lőtt góljának köszönhetően. A Nyíregyháza zsinórban harmadszor nyert, ezúttal 2-0-ra a Kazincbarcika vendégeként. A Haladás sima győzelmet aratott a vendég Kaposvár felett.