A három magyar válogatott labdarúgót foglalkoztató RB Leipzig hazai pályán 2-1-re legyőzte a Borussia Dortmund együttesét a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombat esti játéknapján. A lipcsei csapatban Szoboszlai Dominik és Gulácsi Péter is kezdőként kapott lehetőséget, míg Willi Orbán ezúttal sérülés miatt nem játszott.

A három magyar válogatott játékost - Gulácsi Pétert, Szoboszlai Dominikot és Willi Orbánt - foglalkoztató RB Leipzigre a hétközi Bajnokok Ligája-szereplés után ismét nehéz mérkőzés várt, lipcseiek ugyanis szombaton a második helyen álló Borussia Dortmundot fogadták. A vendégek szintén pályára léptek a BL-ben a hét közben, és kikaptak otthon a holland Ajaxtól, azaz egyik Bundesliga-együttes sincs csúcsformában.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók, Willi Orbán sérülés miatt nem léphetett pályára a Lipcsében, a Dortmundnál pedig hasonló okok miatt maradt ki Erling Haaland. Jesse Marsch, a Leipzig vezetőedzője ugyanakkor a kezdőbe jelölte Szoboszlai Dominikot, akinek a 11-esével egyenlített szerdán a Leipzig a Paris SG ellen (2-2).

Megérdemelten szerzett vezetést a Lipcse az első félidőben Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas

A Leipzig kezdte jobban a mérkőzést, ugyan irányította a játékot, de az első 10 percben nem alakult ki helyzet egyik kapu előtt sem. A 13. percben Nkunku ziccerét hárította a kapus, majd a kipattanót Szoboszlai Dominik lőtte a jobb kapufa mellé.

Ezt követően egyre fokozta a nyomást a hazai együttes és szűk fél óra után góllá érett a fölény. Gvardiol indította remek ütemben Christopher Nkunkut, aki eltolta a labdát a kimozduló Kobel mellett, majd éles szögből a kapuba lőtt.

Kis híján még az első félidő hajrájában egyenlített a Dortmund, de Bellingham gólhelyzetben a saját csapattársát találta telibe. A következő percekben lőhetett volna újabb gólt a Leipzig is, de a szünetig már nem változott az eredmény.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abba maradt.

A Leipzig nagy nyomás alatt tartotta a Dortmund védelmét. Aztán mégis szinte a semmiből egyenlített a vendég csapat az 52. percben.

Meunier adott kiváló labdát a kiugró Reusnak, aki nem hibázta el a ziccert.

Jól kezdte a második félidőt a Dortmund Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas

Az egyenlítő gól érezhetően felpörgette a Dortmundot, de a Leipzig előtt is akadtak lehetőségek, főként Szoboszlai Dominiknak köszönhetően. A magyar válogatott kiválósága éles szögből eresztett meg egy erős lövést, de Kobel védte. Majd Nkunku szenzációs Zidane-cselek után telibe lőtte a jobb kapufát.

A 68. percben aztán egy szép akció végén ismét megszerezte a vezetést a Leipzig.

Szoboszlai indította Nkunkut, aki középre adott, Poulsen pedig becsúszva, két méterről lőtt a kapuba. A dán csatár sorozatban harmadik bajnokiján volt eredményes.

A gól után sem vett vissza a Leipzig, azonban Mukiele hiába lőtte meg a harmadik lipcsei gólt, a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.

A hátralévő időben újabb gól már nem esett a rangadón, így a Leipzig magabiztos játékkal tartotta otthon a három pontot a forduló rangadóján.