Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Szerdán este a Premier League 17. fordulójának rangadóján az Arsenal 2-0 legyőzte a West Ham United csapatát az Emirates Stadionban.

Az Ágyúsok az első fordulóban az idei egyik legjobb meccsükön 3-0-ra legyőzték a Southamptont, előtte azonban 2-1-re kikaptak a Premier League legrosszabb formájában lévő csapatától, az Evertontól, így megjósolhatatlan volt, hogy Mikel Arteta együttese melyik arcát fogja mutatni a londoni rangadón. Hasonlóan kétarcú csapat a West Ham United is, amely az idei szezonban már legyőzte a Chelsea-t, a Liverpoolt és a Tottenhamet is, de a kiscsapatok ellen folyamatosan hullajtja a pontokat. A legutóbb fordulóban például a Burnley-t nem sikerült legyőzniük a Kalapácsosoknak.

Az Arsenalban nem lépett pályára a gaboni Pierre Emerick-Aubameyang, akit fegyelmi vétség miatt Arteta kihagyott a keretből és elvette tőle a csapatkapitányi karszalagot is.

• A West Ham edzője, David Moyes a 600. Premier League-meccsén ült a kispadon, ezzel Sir Alex Ferguson, Arséne Wenger és Harry Redknapp után ő lett a negyedik edző, aki elérte ezt a mérföldkövet.
David Moyes élő legenda a Premier League-ben Forrás: AFP/Ben Stansall

Az első félidőben az Arsenal birtokolta többet a labdát, a West Ham pedig gyors kontrákkal próbált veszélyeztetni, de igazán komoly helyzetig sokáig egyik csapat sem jutott el. Az első komoly gólszerzési lehetőségre egészen a 40. percig kellett várni. Ekkor egy rossz helyre kivágott labdát az Arsenal balhátvédje, Kieran Tierney vett le mellel, majd egy pattanás után, 21 méterről kapura bombázott, de a lövését a korábban az Arsenalban is megfordult Lukasz Fabiański a jobb felső keresztlécre ütötte.

A lefújás előtt ismét megszerezhette volna a vezetést az észak-londoni csapat.

Az újdonsült csapatkapitány, Alexandre Lacazette bal alsóba tartó tekerését Fabiański bravúrral védte, a kipattanóra érkező Gabriel Martinelli pedig közelről a kapu mellé lőtt.

Az első félidőben a szép játék helyett a küzdelem dominált Forrás: AFP/Ben Stansall

A második félidőt szenzációsan kezdte az Arsenal, és a 48. percben megszerezte a vezetést. Lacazette kiugratásával Martinelli lépett ki ziccerben, Thierry Henryt idézve gyönyörűen kifordította a belsőjét és tíz méterről a hosszú sarokba tekert.

• A 20 éves Martinellinek ez volt a hetedik gólja a Premier League-ben. Az egyetlen brazil, aki 21 éves kora előtt több gólt lőtt az angol bajnokságban az a Manchester City támadója, Gabriel Jesus (16).
Martinelli gyönyörű gólt lőtt a West Ham Unitednak Forrás: AFP/Ben Stansall

Ezt követően a West Hamnek fel kellett adnia a védekező taktikáját, és az 53. percben majdnem egyenlített David Moyes csapata. Jarrod Bowen került helyzetbe, de a 14 méteres lövését az angol válogatott Aaron Ramsdale egy elképesztő bravúrral kiszedte a jobb felső sarokból.

A 66. percben tizenegyest kapott az Arsenal és megfogyatkozott a West Ham.

Martinelli adta vissza a gólpasszt Lacazette-nek, aki betört a tizenhatoson belülre, a cseh Vladimir Coufal azonban a labdával együtt elkaszálta a francia támadót, amiért Anthony Taylor játékvezető kiosztotta neki a második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni. A labda mögé Lacazette állt oda, de a félmagas, balra tartó lövését a 36 éves Fabiański védeni tudta, ezzel meccsben tartotta a kelet-londoni csapatot.

• Az Arsenal sorozatban a harmadik tizenegyesét hagyta ki a Premier League-ben. Az Ágyúsoknak hasonló rossz szériája 1992-ban volt, amikor sorozatban öt büntetőt hagytak ki a bajnokságban.
Fabiánski remekül védett korábbi csapata ellen Forrás: AFP/Ben Stansall

A 79. percben eldönthette volna a meccset az Arsenal. Egy szép támadás végén Bukayo Saka érkezett egy balról belőtt labdára, az angol válogatott szélső kapura pörgetett, de a bevetődő Issa Diopban elakadt a közeli lövés.

A hajrában a tíz ember futballozó West Ham beszorította az Arsenalt, de nem tudott komoly helyzetet kialakítani, aztán a 87. percben egy kontrából elszaladt az észak-londoni csapat, és a csereként beálló Emile Smith Rowe egy 18 méteres bombával kilőtte a bal alsó sarkot ezzel eldöntve a meccset.

• Az Arsenal 23 bajnoki góljából 10-et 21 éven alul játékosok (Smith Rowe 6, Martinelle 2, Saka 2) lőttek, ami csapatszinten a legtöbb U21-es gól a Premier League-ben.

Ezzel a győzelemmel az Arsenal megelőzte a forduló előtt negyedik helyen álló West Ham Unitedot, és feljött a BL-szereplést érő pozícióba.

• A 600. Premier League-meccsén a kispadon ülő David Moyes 18 meccsből még soha sem tudott nyerni (4 döntetlen és 14 vereség) az Arsenal otthonában.

A Wolverhampton négy nyeretlenül megvívott Premier League-összecsapás után tudta újra begyűjteni a három pontot a Brighton otthonában. A találkozón Tony Harrington játékvezető rádiójának meghibásodása miatt 11 perc hosszabbítás volt.