10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
Vasárnap délután a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában a Puskás Akadémia 2-1-re kikapott a Budapest Honvéd csapatától a Pancho Arénában, ez pedig azt jelenti, hogy a felcsúti csapat a bronzérmes helyen végzett az NB I-ben, a fővárosi együttes pedig bent maradt az élvonalban.

Az utolsó játéknap legélesebb meccsére volt kilátás, ugyanis a Puskás Akadémiának még elérhető közelségben volt az ezüstérem megszerzése, bár a felcsúti csapatnak annak a Kisvárda kezében volta a sorsa, amelynek egy ZTE elleni hazai döntetlen is elég volt a második hely megtartásához. A Budapest Honvéd helyzete is egyszerű volt. A 10. helyen álló kispestiek a forduló előtt két ponttal előzték meg a kieső helyen álló MTK. A fővárosi kék-fehérek csak abban az esetben maradhattak volna bent, ha hazai pályán legyőzik a Debrecent, a Honvéd pedig kikap Felcsúton.

Minden más eredmény a Honvéd bennmaradását eredményezi, ugyanis azonos pontszám esetén a sorrend az alábbiak szerint kerül meghatározásra:

• 1. a bajnokságban elért több győzelem (ha nyer az MTK, míg a Honvéd döntetlent játszik, akkor ez az összevetés 9-9 lenne)
  • 2. a bajnoki mérkőzések gólkülönbsége (A Honvédnak a meccs előtt -4, az MTK-nak -25 volt a gólkülönbsége)
  • 3. a bajnoki mérkőzéseken rúgott több gól (a forduló előtt a Honvéd 46, az MTK pedig 25 gólt lőtt)
  • 4. az egymás ellen játszott bajnoki mérkőzések pontkülönbsége (Az idei szezonban a két csapat között rendezett három meccsből kettőt az MTK-nyert meg, de mivel a Honvéd fentebb felsorolt mutatókban jobban állt, így ehhez az összevetéshez már nem érkeznénk meg pontazonosság esetén)

Nem a Honvéd-szurkolókon múlt a csapat sikere, ugyanis vasárnap délután rengetegen érkeznek Pancho Arénába, csütörtökön pedig Kispesten tartottak lelkesítő beszédet a csapatnak, ahol reményeik szerint a játékosok átérezték, hogy a gyengén sikerült szezon végén ez az utolsó lehetőségük a javításra.

Puskás Akadémia – Budapest Honvéd FC, foci, labdarúgás, futball, 2022.05.15.

A Honvéd játékosai délután negyed négykor kezdték meg a bemelegítést, a lelátóról pedig azonnal megdörrent a "Csak a Kispest" csatakiáltás. Néhány perccel a találkozó kezdete előtt a fővárosból érkezők szinte a teljes Pancho Arénát megtöltötték, és felharsant az "itthon vagyunk, itthon vagyunk" rigmus.

A találkozó elején a Puskás Akadémia birtokolta többet a labdát, de helyzetet nem tudott kialakítani a Honvéd kapuja előtt.

Az ötödik percben aztán a hangrobbanás volt a Pancho Arénában, mert egy gyönyörű góllal megszerezte a vezetést a Honvéd.

Zsótér Donát kiosztott egy kötényt, ezzel pedig indította a bal szélen felfutó Dejan Drazicot, a szerb játékos az alapvonalról középre centerezett Nenad Lukichoz, aki nyolc méterről, kapásból a kapu bal oldalába lőtt.

• A szerb csatárnak ez volt a 15. gólja az OTP Bank Liga idei szezonjában, ezzel feljött a góllövőlista második helyére.
Nenad Lukic korán megadta a mérkőzés alaphangját Fotó: Koncz Márton - Origo

A folytatásban ismét a Puskás Akadémiánál volt többet a labda, de a hazai helyzetek továbbra is elmaradtak. A 12. percben viszont nem sokon múlt, hogy a Honvéd lemásolja az első gólját. A Zsótér-kötény ezúttal elmaradt, de Drazic a bal oldalon egy szemtelen csellel megverte Urblík Józsefet, majd a középre tett labdájával megint Lukicot kereste, azonban a Honvéd támadójának a közeli lövését Patrizio Stronati blokkolni tudta.

A kispestiek azonban sokat nem bánkódtak a kihagyott helyzet miatt, mert a 14. percben egy fantasztikus góllal óriási lépést tettek a bennmaradás felé.

Egy balról érkező keresztlabdát a jobb oldalon felfutó Albi Doka fejelt vissza Zsótér Donátnak, a Honvéd középpályása pedig 13 méterről, kapásból kilőtte a jobb felső sarkot.

• A 26 éves Zsótér Donát 2015 és 2016 között 27 meccsen lépett pályára a Puskás Akadémia színeiben, de ez volt pályafutása első gólja a Pancho Arénában.
Zsótár Donát csodagólját ünneplik a kispesti focisták Fotó: Koncz Márton - Origo

A folytatásban alábbhagyott az iram, ugyanis a Honvédnak tökéletes volt az eredmény, ráadásul a másik "ezüstmeccsen" a Kisvárda Matheus Leoni góljával megszerezte a vezetést a Zalaegerszeg ellen, ez pedig azt jelentette, hogy a Puskás Akadémia esélyei minimálisra csökkentek az ezüstéremért folytatott harcban. A legnagyobb tempót a kispesti fanatikusok diktálták, akik a csapatuk kétgólos vezetése miatt folyamatosan énekeltek a Pancho Arénában.

Úgy tűnt, nem lesznek már komoly izgalmak, azonban a Kisvárdán

a Zalaegerszeg egyenlíteni tudott Tajti Mátyás tizenegyesével, az MTK pedig a szerb válogatott Slobodan Rajkovic találatával megszerezte a vezetést a Debrecen ellen, ráadásul a Honvéd is gólt kapott a hosszabbításban.

Egy bal oldali beadást a magyar válogatott Nagy Zsolt fejelt vissza az ötös sarkáról, a hosszún érkező Artem Favorov pedig közelről a kapuba passzolt, ezzel a Puskás Akadémia ukrán támadója újra élessé tette a meccset.

• Az ukrán játékosnak ez volt a szezonbeli hatodik gólja, ezzel ő a csapat második legeredményesebb játékosa a hétgólos Alexandru Baluta után.
Artem Favorov (jobbra) gólja viszahozta a Puskás Akadémia reményeit Fotó: Koncz Márton - Origo

A második félidőt a Puskás Akadémia kezdte jobban, és az 50. percben akár ki is egyenlíthetett volna. A jobb szélen felfutó Favorov kapta meg a labdát, megcsinált egy befele cselt majd 13 méterről megcélozta a jobb felső sarkot, de a bombája a kapu fölé szállt. Ez után is a felcsúti csapat birtokolta többet a labdát, úgy tűnt, a Honvédnak már csak az a legfontosabb, hogy megtartsa az előnyét – vagy legalább ne kapjon ki, hiszen az egy pont is elég volt a bennmaradásához.

Közben a másik pályán az MTK Futács Márkó góljával növelni tudta az előnyét, így borítékolható volt a kék-fehérek sikere a Debrecen ellen, a Honvédnak ennek fényében pedig muszáj volt legalább egy pontot megtartania - a lehetséges háromból - a biztos bennmaradáshoz.

A 68. percben aztán közel volt az egyenlítéshez a Puskás Akadémia.

A román válogatott Alexandru Baluta tört be a tizenhatoson belülre, 13 méterről megcélozta a jobb alsót, de a magyar válogatottnál is számításba vett Szappanos Péter leért a lapos lövésre, és óriási bravúrral hárítani tudott.

Alexandru Baluta a Puskás Akadémia leggólerősebb játékosa Fotó: Koncz Márton - Origo

A folytatásban a Honvéd próbálta kontrollálni a meccset. A fővárosi csapat a saját térfelén tartotta a labdát, okosan pörgette az órát és csak akkor merészkedett feljebb, ha nem volt benne kockázat.

A 82. percben aztán a kispestiek pontot tehettek volna a kiesés elleni harc végére.

Zsótér gyönyörűen sarkazott a bal szélen felfutó Albi Dokához, az albán játékos lendületből elment a védője mellett majd szembe került Tóth Balázzsal, de a Puskás Akadémia kapusa spárgázva védeni tudta a ziccert, ezzel pedig meccsben tartotta a csapatát.

Szappanos Péter a Honvéd egyik legjobbja volt az idei szezonban Fotó: Koncz Márton - Origo

A hajrában a Honvéd játékosai már ki sem mozdultak a saját kapujuk elől, a szurkolók pedig óriási üdvrivalgással fogadták, amikor a 91. percben Szappanos Péter lehúzott egy könnyű beadást, majd pedig hosszú másodpercekig hasalt a labdát.

A ráadásban a Puskás Akadémia már csak felíveléssekkel próbálkozott, de a Honvéd védelme könnyűszerrel hatástalanította ezeket a belőtt labdákat, ezzel Nebojsa Vignjevic csapata megnyerte a találkozót, és kiharcolta a bennmaradást az OTP Bank Ligában.

A Puskás Akadémia pedig a 2019/20-as szezon után ismét bronzérmes helyen végzett az NB I-ben.