Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén a Juventus hazai pályán 4-0-ra győzte le az Emoli együttesét, így Massimiliano Allegri együttese a Torino legyőzése után újabb fontos pontokat gyűjtött.

Az idén eddig gyengén szereplő Juventus nagyon hamar megszerezte a vezetést,

Moise Kean a 8. percben talált a kapuba Filip Kostic bal oldali beadása után.

A gólt követően viszont az Empoli birtokolta többet a labdát meglepetésre - az első 30 perc végén 33-67 százalák volt az arány -, viszont ez nagy helyzetekben nem mutatkozott meg vendég oldalon. A 32. percben viszont egyenlíthetett volna az Empoli, de Mattia Destro Wojciech Szczesnybe lőtte a labdát nagy helyzetben. Nem sokkal később a másik oldalon Guglielmo Vicario is bemutatott egy bravúrt Weston McKennie próbálkozása után. A félidő hátralévő idejében is adódtak még kisebb lehetőség, ám újabb gól már nem esett, így egygólos hazai előnnyel mentek a csapatok az öltözőbe.

Moise Kean szerzett vezetést a Juventusnak Forrás: Juventus FC/Twitter

Az Empoli nem tudott váltani a második félidő elején sem, majd az Az 56. percben jött az újabb Juve-gól

Juan Cuadrado szöglete után Weston McKennie szépen fejelt hat méterről a kapuba.

Tíz perccel később ismét Kean volt eredményes, de les miatt a videóbírózás után a játékvezető érvénytelenítette a találatot, így maradt a kétgólos hazai vezetés.

A 82. percben csak összejött a harmadik Juve-gól: ismét Juan Cuadrado ívelte be remekül a szögletet a kapu elé,

Adrien Rabiot pedig szépen fejelt a kapura, és bár Vicario még kitolta a labdát, de csak a gólvonal mögül.

A Juventus a hátralévő időben is ment előre, hiába volt háromgólos előnye, de sokáig úgy nézett ki, újabb találat már nem esett - főleg Vicariónak köszönhetően -, de

Danilo passzából Adrien Rabiot állította be a 4-0-s végeredményt a 94. percben.

A Juventus sorozatban második sikerét aratta a bajnokságban - a mostani idényben először -, és feljött a 7. helyre. hét pontra megközelítve az első helyen álló Napolit.