Bronzérem
6

Így élte át Lisztes Krisztián a Fradi-hős fia teljesítményét a Fehérvár ellen

LISZTES Krisztián
Budapest, 2023. április 2. A gólszerző ferencvárosi Lisztes Krisztián (b) és csapattársai ünnepelnek a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - MOL Fehérvár FC mérkőzésen a Groupama Arénában 2023. április 2-án. Ferencvárosi TC - MOL Fehérvár FC 2-2. MTI/Koszticsák Szilárd
Az OTP Bank Liga 25. fordulójának rangadóján a Ferencváros hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Fehérvár ellen. A Fradi két gólját a szezonban az első élvonalbeli meccsén játszó, 17 éves Lisztes Krisztián lőtte, akinek édesapja, idősebb Lisztes Krisztián is ott volt a stadionban. A csapat legendája a Magyar Nemzetnek elmondta, miként élte meg ezt a vasárnap estét.

Ifjabb Lisztes Krisztián a szünetben, egygólos hátrányban lépett pályára, majd az 59. és a 70. percben lőtt találatával megfordította a meccset a Fradinak. A székesfehérváriak végül kiegyenlítettek, a hazai közönség azonban így is egy emberként éltette a 17 éves játékost.

Az édesapa, a 49-szeres válogatott Fradi-legenda, idősebb Lisztes Krisztián is ott volt a lelátón fia idei első mérkőzésén, ám elsőre nem is vette észre, hogy a fia már a pályán van, mert még a VIP-páholy büféjében beszélgetett az ismerőseivel.
„Már indultam vissza a lelátóra, amikor hallottam, felzúdul a tömeg. Mondták, kimaradt egy ziccer, majd valaki hozzátette, Krisztián hagyta ki. Kérdeztem a mellettem ülő Lucsánszky Tamástól, hogy be kellett volna-e rúgnia, és ő mondta, igen, be. Erre azért felszisszentem, de

Persze, benne volt a pakliban, hogy ez a hiba megzavarja, de szerencsére nem zökkent ki, jól folytatta a meccset."

Lisztes Krisztián első gólja egyenlítést ért a Fradinak Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

„Megkönnyezi az ember az ilyen pillanatokat – tért rá fia első góljára az édesapa. – Láttam, rengetegen rám néztek a lelátón, figyelték, hogyan reagálok, és nekem könnybe lábadt a szemem. Nagyon büszke voltam és persze vagyok most is. Egyébként egész héten azt beszéltük, hogy úgy érzem, jó formában van, és ezért játszani fog. Azt nem gondoltam, hogy egy egész félidőt, de

Mondtam neki, hogy annak idején ugyancsak tizenhét évesen én a harmadik bajnoki meccsemen szereztem az első gólomat a Fradiban, jó lenne, ha megelőzne, és meg is tette, hiszen

csak a Werder Bremenben sikerült egy meccsen kétszer a hálóba találnom."

A 17 éves Lisztes Krisztián duplázott az Üllői úton, amire édesapja sosem volt képes Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

„Tényleg az lett volna a tökéletes, ha nyer is a Fradi, de így is maga a csoda volt ez a szép este

Rászolgált, és bár lehet, hogy ezzel a gesztussal rám is gondoltak, ez most neki szólt – folytatta idősebb Lisztes. –

Ifjabb Lisztes már a meccs közben is kifejezte szeretét a szülei iránt, ugyanis azért a 76-os mezszámban lépett pályára, mert édesanyja és édesapja is 1976-ban született. Az édesapa hozzátette, szerinte ettől a két góltól a fia nem fogja elbízni magát, mert jobb mentális állapotban van, mint a korabeliek többsége.

„Krisz tisztában van a képességeivel, és nem annyira lelkizős típus, mint én. Nagyobb az önbizalma, de az egész generációjára igaz, hogy magabiztosak, ám ha ez teljesítménnyel is társul, akkor nem nevezhető nagyképűségnek.

Ahhoz, hogy rendszeresen pályára léphessen ebben a rendkívül erős keretű Fradiban, még nagyon sokat kell fejlődnie."