Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A lengyel bajnokság előző kiírásának bronzérmese, a Legia Varsó csütörtök este a dán ezüstérmes Bröndbyt fogadta az Európa Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A 1-1-re végződő találkozó egyik emlékezetes pillanatát a lengyelek kapusa, Kacper Tobiasz szolgáltatta.

A Legia az idegenbeli 3-2-es győzelem után viszonylag kényelmes helyzetből várhatta a Bröndby elleni visszavágót, amelyen ugyan egy 11-esből a dánok szereztek vezetést, viszont a lengyelek még a szünet előtt egyenlítettek, és miután az eredmény már nem változott, ők jutottak be a Konferencia-liga selejtezőjének rájátszásába.

A meccsen ugyan szinte végig komoly mezőnyfölényben voltak a dánok (a labdabirtoklás 67-33 százalék volt a javukra), de igazán nagy veszélyt nem jelentettek Kacper Tobiasz kapujára. A 21 éves kapus még azt is megengedhette magának, hogy a dánok egyik támadója, Szuzuki Juito lövésénél bemutasson egy olyan vetődést, amivel biztos, hogy sikerült porig aláznia a teljes vendégcsapatot.