Manchester City's English midfielder Fabian Delph (L) remostrates with Tottenham Hotspur's English striker Harry Kane before Kane laeft the pitch injured during the UEFA Champions League quarter-final first leg football match between Tottenham Hotspur and Manchester City at the Tottenham Hotspur Stadium in north London, on April 9, 2019. (Photo by Ian KINGTON / IKIMAGES / AFP)
A Liverpool tavaly kiütötte a Portót, idén is kötelező legyőznie.
22:41
2019. április 9.

Köszöntjük kedves olvasóinkat.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Manchester City bombaformában látogat a Tottenham Hotspur új stadionjába, míg a tavalyi döntős Liverpool azt az FC Portót fogadja az Anfielden, amelyet tavaly 5-0-s összesítéssel búcsúztatott a nyolcaddöntőben.

22:43

A City január 29. óta nem szenvedett vereséget, azóta 13 győzelme mellett a Chelsea elleni Ligakupa-döntőt is megnyerte, utóbbiban tizenegyespárbajt követően bizonyult jobbnak. Pep Guardiola együttese ráadásul a legutóbbi három bajnoki összecsapásán legyőzte a Tottenhamet, ráadásul kétszer vendégként. Igaz, a Spurs mindkétszer albérletben volt házigazda, ezúttal viszont a múlt szerdán hazai győzelemmel felavatott új stadionjában fogadja riválisát.

Pep Guardiola csapata az legutóbbi három Tottenham elleni meccsen 8 gólt szerzett és csak 2-t kapott Forrás: AFP/Lindsey Parnaby
22:44

Ez azért egész jól mutat: az FC Portót Liverpoolba elkísérő nem kevés szurkoló vonulása az Anfield Road felé.

22:45

Az észak-londoniak formája kevésbé meggyőző, mint a manchesterieké. A nyolcaddöntőben ugyan kettős győzelemmel ejtették ki a Borussia Dortmundot, viszont a Premier League legutóbbi hat fordulójában csak egyszer nyertek - a stadionavatón a Crystal Palace ellen. Ebben a periódusban négy idegenbeli összecsapásán maradt alul a Spurs - ellenfelei között volt a Liverpool és a Chelsea -, míg házigazdaként nem bírt az Arsenallal.

A Tottenham Hotspur győzelemmel avatta fel az új 62 000 férőhelyes stadionját Forrás: AFP/Daniel Leal-Olivas
22:46

22:47

A keddi játéknap másik mérkőzésén a Premier League listavezetője, a Liverpool a portugál bajnokságban második Portót fogadja. A Liverpool és a Porto is megnyerte legutóbbi négy bajnoki összecsapását, az egymás elleni mérleget tekintve viszont az angolok vannak fölényben. A hat találkozón a Liverpool még nem kapott ki, három győzelem mellett háromszor döntetlennel zárt, gólkülönbsége 12-2.

22:48

...lehet a stílus maga a csapat is. Úgy tűnik, a Tottenham az új stadion mellé egy olasz szabóságot is behúzott.

22:49

Az előző BL-kiírásban a nyolcaddöntőben mérkőzött meg egymással a két együttes, akkor a későbbi döntős Liverpool 5-0-s idegenbeli sikere rögtön el is döntötte a továbbjutást, a visszavágón belefért az angoloknak a hazai 0-0 is. Sadio Mané három gólt szerzett a portói találkozón, amit pályafutása egyik legjobb mérkőzésének tart.

A Liverpool gólfelelősei: Firmino, Szalah és Mané Forrás: AFP/Oli Scarff
22:51

A londoni mérkőzés játékvezetője a holland Björn Kuipers lesz, a liverpooli találkozón a spanyol Antonio Mateu Lahoz dirigál.

22:55

23:01

Indulás

Londonban elkezdődött a mérkőzés.

23:02

Sterling átadása után David Silva került helyzetbe, de 8 méterről az oldalhálóba lőtt.

23:05

A portugál csapat nem állt be védekezni az Anfield Roadon, és Moussan Marega révén övék volt az első kapura lövés is.

23:05

Ahogy az várható volt, a Manchester City birtokolja többet a labdát, míg a Tottenham kontrákra játszik.

23:07

Mané kapott egy hosszú indítást, jól gurított középre, ahol Naby Keita 14 méterre a kaputól befordult, és egy védőn megpattanó lövésből megszerezte a vezetést a Liverpoolnak! A 6. percben tehát Liverpool–FC Porto 1-0.

23:07

A 6. percben Mahrez ment el a jobb oldalon, az élesen csapódó beadása nem sokkal ment a kapu fölé.

23:09

Az első Tottenham helyzetre a 8. percig kellett várni. Sissoko ment el a bal oldalon, a középre tett labdájára Dele Alli érkezett, aki akrobatikus mozdulattal kapura lőtt, azonban a labdájra fél méterrel elkerülte a kaput.

23:12

Sterling lövésébe Danny Rose vetődött bele, talán a kezét is érte a labda. A holland Björn Kuipers játékvezető a felvételeket nézni.

23:12

És megadja!

Björn Kuipers a tizenegyespontra mutat, Rose pedig sárga lapot kapott!

23:13

Agüero félmagasan lőtt gyenge tizenegyesét Lloris kiütötte.

23:13

23:15

23:17

A kihagyott tizenegyes megfogta a Manchester Cityt. Az utóbbi percekben egyre bátrabban támad a Tottenham.

23:19

A Liverpoolnak a vezető gól után is voltak lehetőségei, de az első negyedóra végén a portugál bajnok újra tiszteletét tette a hazai tizenhatoson belül, mégha sok veszélyt nem is jelentettek a kapura.

23:22

Naby Keita (jobbra) és Roberto Firmino ünnepli a Liverpool vezető gólját:

Forrás: AFP/Lluis Gene
23:23

A Pool egyiptomi klasszisa remek labdával léphetett ki, nem hagyta, hogy a védő elnyomja, de tizennégy méterről a szöget jól záró Casillas mellett kicsivel a bal kapufa mellé gurított.

23:24

Hugo Lloris, a Tottenham francia világbajnok kapusa az idei szezonban már három tizenegyest hárított. Korábban az Arsenal és a Leicester City ellen is büntetőt védett.

Hugo Lloris kulcspillanatban védett Forrás: AFP/Ian Kington
23:26

Alit rúgták fel, a játékvezető előnyszabályt alkalmazott. Az angol középpályás a földön fekve Harry Kane-hez passzolt, aki a kaputól nyolc méterre senkitől sem zavartatva vehette át a labdát, de annyira meglepte a helyzet, hogy Edersonba lőtte a labdát.

23:28

Mintaszerű akció végén Roberto Firmino góljával a 26. percben már 2-0-ra vezet a Liverpool az FC Porto ellen.

23:30

Fél óra telt el a mérkőzésből. A Manchester City kihagyott ugyan egy tizenegyest, de nagyobb helyzetei a Tottenhamnak voltak.

23:31

23:34

Alisson ütött rá egy az alapvonal felé tartó labdát Alexander-Arnold könyökére, a spanyol Mateu Lahoz játékvezető azonban a videobíró meghallgatása után szögletet ítélt.

23:36

Henderson robogott el a jobb oldalon, keresztbe ívelt, az érkező Firmino pedig kapásból talán, ha egy méterrel lőtt a kapu fölé-mellé.

23:36

A Manchester City játéka nagyon akadozik. Kevin de Bruyne, a csapat karmester csak kispados, míg az idény egyik legjobbja, a portugál Bernardo Silva nem is lett nevezve a meccsre.

23:38

Jürgen Kloppra most biztosan büszkék a szülei.

Forrás: AFP/Paul Ellis
23:39

Szon Hung Min jobb oldali beadására a középhátvéd Toby Alderweireld érkezett a hosszú oldalon, a belga játékos rádfordulásból lőtt 8 méterről, de Kyle Walker bevetődött a labda útjába.

23:43

Eriksen már két szabadrúgást is a sorfalba lőtt, a harmadikat Rose vállalt el. Ez már kapura ment, de Ederson magabiztosan fogta.

23:46

City-kontra

Egy kontratámadás végén a tizenegyest hibázó Agüero lőtt 17 méterről, de nem találta el a kaput.

23:47

A Liverpool elleni rangadón elkövetett bakija után sokan bántották a Spurs francia kapusát, de idén például a maival együtt háromból három tizenegyest fogott meg:

23:48

Londonban Tottenham Hotspur–Manchester City 0-0, míg a másik mérkőzésen Liverpool–FC Porto 2-0.

00:05
2019. április 10.

Lássuk, mit hoz a második 45 perc Londonban és Liverpoolban!

00:06

Agüero ívelt keresztbe a tizenhatoson, Sterling ballal levette, jobbal lőtte, de Lloris biztos kézzel hárított.

00:07

Nem sokáig késett a Spurs válasza, Heung Min Szon lőtt kapura, de kb. 20 méterről, a tizenhatos jobb sarkáról leadott csavarása kevéssel a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát.

00:08

Henderson védelem mögé beívelt labdájára Mané érkezett lendületből, nyolc méterről, kapásból a hálóba lőtt, de a spanyol játékvezető les miatt nem adta meg a találatot. A szenegáli támadó néhány centivel lehetett előrébb.

00:09

Egy gyors kontratámadás végén Szon lőtt 18 méterről, de Ederson vetődve fogta a gyengén helyezett lövést.

00:11

Az első félidőhöz hasonlóan ezúttal is portói fölénnyel kezdődik a játékrész, előbb Alisson és Van Dijk fut össze, amikor Marega elől próbálnak menteni, majd egy vendég szöglet után kell az öt és felesen tisztáznia a liverpooli védelemnek.

00:12

Egy előreívelt labdára Ederson jött ki a kapuból, a brazil kapus óriásit ugrott, Delle Ali el is ment az utjából, de ütközött saját csapattársával, Otamendivel, és hatalmasat esett.

00:13

Ederson láthatóan nagyon fájlalja a medencecsontját, de egyelőre folytatja a játékot.

00:14

Most Dejan Lovrennek kellett tisztáznia egy veszélyes portói beadás után.

00:15

Harry Kane, a Tottenham angol válogatott támadója megsérült. A Spurs legértékesebb játékosa beleszállt Fabian Delph-be, de ő sérült bele az életveszélyes belépőbe.

00:18

Talán úgy gondolják a portóiak, hogy ők megpróbáltak támadni és gólt szerezni, de, ha nem megy, akkor nem megy, és inkább visszazártak a kapujuktól 35-40 méterre.

00:20

Soares helyére Brahmi érkezett a portugál csapatba.

00:21

A Manchester City egyelőre nem vállal fölösleges kockázatot. Persze, ezért nem lehet hibáztatni Guardiolát, hiszen csapata az elmúlt két kiírásban azért esett ki, mert fejetlenül rohamozott életveszélyes kontracsapatok ellen.

00:23

A Pool egyiptomi csatára pár percen belül kétszer is helyzetbe került, de előbb ő hibázott, majd lesen lévő csapattársa, Henderson blokkolta a kapura tartó lövését.

00:29

A 70. percben cserélt a Manchester City. A tizenegyest hibázó Sergio Agüero helyére Gabriel Jesus érkezett.

00:29

Helyzet helyzetet követ, az egyik kapunál Marega lövését kell védenie Alissonnak, a másik oldalon pedig Mané lövésénél kanyarodott a labda veszélyes a kapu felé, de végül nem adott munkát Casillasnak.

00:33

A 73. percben vagyunk, amikor Sadio Mané helyére Divoc Origi érkezik a Poolba, míg a Portóban Oliver Torrest Bruno Costa váltja.

00:36

Előbb Sterling keveredett be a tizenhatosra, majd David Silva lövését kellett blokkolni. A veszély Szon ápolásával múlik el.

00:36

A 77. percben Maxi Rodriguez helyére André Pereira érkezik.

00:39

A koreai támadó jó labdát kapott Eriksentől, az alapvonalon megmenti a labdát, befelé tolja Delph mellett, majd az eldőlő Ederson térde alatt hét méterről laposan a kapuba bombázott. Spurs-Man.City 1-0.

00:41

A 82. percben Daniel Sturridge állt be a második gólt szerző Roberto Firmino helyére.

00:43

00:44

A gól óta a Tottenham valósággal eldugja a labdát a Manchester City elől.

00:46

Megint Szon

A gólszerző Szon kapott remek labdát a jobb oldalon, megcsinált egy befele cselt Delph mellett, majd 18 méterről fölé lőtt. Nagy él a dél-koreai támadi.

00:48

Guardiola a 89. percben hozta be két legveszélyesebb játékosát: Kevin de Bruyne-t és Leroy Sanét.

00:50

Ami rögtön egy Liverpool-helyzetecskével kezdődik, de Szalah túlcselezi magát.

00:50

Ennyi ideje maradt a Manchester Citynek az egyenlítésre.

00:52

A Pool Naby Keita és Roberto Firmino első félidőben lőtt góljaival 2-0-ra nyert az FC Porto ellen.

00:52

Rose átadása után Szonhoz került a labda, aki éles szögből kapura lőtt, de Ederson fogta a labdát.

00:55

Vége!

A Tottenham 1-0-ra legyőzte az esélyesebbnek tartott Manchester Cityt a negyeddöntő első mérkőzésén. Óriási visszavágó elé nézünk.

00:56

Jó éjszakát

Köszönjük, hogy velünk tartották. Holnap este újabb két mérkőzéssel jövünk! Jó éjszakát.