Bejutott a rájátszásba a Vegas Golden Knights

Vancouver Canucks v Vegas Golden Knights GettyImageRank2 People SPORT HORIZONTAL Full Length ICE HOCKEY Looking USA Sports Team Nevada Las Vegas Winter Sport COMMEMORATION Three People Photography National Hockey League Vancouver Canucks Round One Hockey
LAS VEGAS, NV - MARCH 20: Tomas Tatar (C) #90 of the Vegas Golden Knights celebrates a first-period goal by teammate Jonathan Marchessault (not pictured) #81 against the Vancouver Canucks as Troy Stecher #51 of the Canucks and William Karlsson #71 of the Golden Knights look on during their game at T-Mobile Arena on March 20, 2018 in Las Vegas, Nevada. Ethan Miller/Getty Images/AFP
Az egész idényben remeklős újonc, Vegas Golden Knights legyőzte a Colorado Avalanche csapatát és bejutott az észak-amerikai profi jégkorogliga, az NHL rájátszásába.

A gól nélküli első harmadot követően a hazai jégen szereplő Vegas a második játékrészt már megnyerte (2-1), majd a harmadikban még két gólt hozzátett, és végül 4-1-re győzött a denveriek ellen. A sikerrel nem csupán a rájátszást érték el, de szinte biztos, hogy megnyerik a Csendes-óceáni Divíziót, sőt további üldözik a csupán négy ponttal előttük lévő Nashville Predatorst a Nyugati Főcsoport első helyéért vívott versenyben.

Első évben rájátszásba jutni? Bravó!

New Yorkban a keleti harmadik Washington Capitals az első harmad első felében hat percen belül vágott hármat a New Yorknak, így aztán a végül 4-0-ra nyert első játékrész után már nem sok izgulnivalójuk volt. Alekszander Ovecskin megszerezte szezonbeli 45. gólját.

Kis gól is gól, ahogy a mondás tartja, de ez nem volt kicsi:

A már biztosa playoff-résztvevő, mellesleg keleti első Tampa Bay Lightning "totógyilkos" meccsen hazai jégen kapott ki 4-1-re a nyugati utolsó Arizona Coyotes-tól.