Sam vacsorára sem sertésszeltet, hanem szöcskéből készült burrítót eszik. A fehérjeporát szintén
zúzott szöcskével spékeli meg,
a grillre pedig általában skorpió kerül. Szerinte a táplálkozási szokásának köszönheti állóképességét és az edzőteremben elért sikereit.
Sam a környezetvédelmi szempontokat figyelembe véve tért át a növényi alapú étrendre. Elmondása szerint korábban naponta kétszer evett húst, csirkét és pultykát a sajtos szendvicsben, sertést és marhát édesburgonyával pedig ebédre. Ma már a reggelije zabpehely tücsökkel, banán és néhány eper.
Ebédre általában egy nagy tál lencsét és egy nagy tál tücsköt eszem brokkolival és spárgával. A tücsöknek egyedülálló íze van, de nem különbözik annyira a napraforgómagtól.
Elmondása szerint az iskolában is megpróbálta tartani az étrendet, de hamar pletyka tárgyává vált. Ez persze nem rettenti el. A fiatal fiú 2017-ben ismerte fel súlyemelés iránti szenvedélyét. Azt mondja, a növényi és rovaralapú étrend segít neki javítani a teljesítményén.
Hiszen a rovarok csodálatos fehérjeforrások.
Noha sokunk számára még elképzelhetetlennek tűnik a tücskös reggeli, a táplálkozási szakemberek szerint az idő előrehaladtával egyre jobban el fog terjedni ez a trend. Tudniillik a rovarok tenyésztése nem terheli meg annyira a környezetet, mint a haszonállatok tartása.