A fehérje nélkülözhetetlen tápanyagunk. Nemcsak az izmok fejlődésében van fontos szerepe, de hozzájárul a szövetek felépítéséhez,
az enzimek és hormonok előállításához, valamint a csontok, a bőr, a vér és a porcok építőeleme is.
Ezért kell körültekintően megválogatni alapanyagainkat a mindennapok során. Íme a 8 legjobb vegetáriánus fehérjeforrás.
A lencse nemcsak kellő mennyiségű fehérjét, hanem rostot és lassú felszívódású szénhidrátot is tartalmaz.
Gazdag folsavban, mangánban és vasban is. Készíthetünk belőle főzeléket, levest, vagy csak rászórhatjuk a salátánkra
Fehérjében és egészséges zsírokban is gazdag. Készíthetünk belőle vajat, fogyaszthatjuk magában, a salátákhoz, joghurtokhoz vagy zabkásához keverve. Mogyoróvajat még a turmixunkba is tehetünk
A csicseriborsó fehérjében gazdag, illetve kiváló forrása a rostnak, a vasnak, a folátnak, a foszfornak, a káliumnak és a mangánnak is.
Hasonló jó tulajdonságai vannak a különböző baboknak, mint a vesebab, fekete bab és a többi babfajta
A mandula a fehérje mellett tele van E-vitaminnal, magnéziummal és káliummal. Fokozza a jóllakottság érzését és segít csökkenteni a rossz koleszterinszintet
Noha nem annyira ismert, mint más magvak, valójában több fehérjét tartalmaz, mint a lenmag vagy a chiamag. Ráadásul jó Ómega-3 és Ómega-6 zsírsavforrás is, illetve kis mennyiségben tartalmaz magnéziumot, vasat, kalciumot, cinket és szelént is.
Nemcsak fehérjében, hanem egyéb tápanyagokban is gazdag, mint a magnézium, a vas, a rost és a mangán.
Levesekhez, salátákhoz és pörköltekhez bátran használhatjuk, de egytálételként és köretként is kiválóan megállja a helyét.
A sötét színű, leves zöldségek is tartalmaznak fehérjét, mint a káposzta vagy a spenót. Ugyanakkor a brokkoliban és a gombában is bőven van. Ezeket az alapanyagokat könnyű beépíteni az étrendünkbe. Brokkoliból lehet leves, bepanírozhatjuk, grillezhetjük, megsüthetjük, spenótból lehet főzelék, spenótos gnocchi és turmix is.
A vadrizs körülbelül másfélszer annyi fehérjét tartalmaz, mint más hosszú szemű rizsfajták, beleértve a barna rizst és a basmatit. Ezen kívül a következő tápanyagok vannak benne: rost, mangán, magnézium, réz, foszfor és B-vitaminok.