Justin Lee és Oliver Yeh mindössze 148 dollárból, azaz kevesebb mint harmincezer forintból szerezte be a projekthez szükséges felszerelést, amely a kereskedelemben beszerezhető termékekből áll, melyeken csupán minimális módosítást végeztek. A neves amerikai MIT diákjai egy latexból készült meteorológiai léggömböt használt az űrfelvételek készítéséhez, melyet az interneten rendeltek meg, és egy helyi partitermékeket árusító üzletben töltettek fel héliummal.
A léggömbre egy ötven dolláros Motorola i290-es kamerás mobiltelefont rögzítettek, mivel ez csekély tömege mellett tartalmazott minden szükséges alkatrészt: GPS-t és digitális kamerát is, amely aktuális pozíciójáról sms-ben adott tájékoztatást. A készüléket egy tartalék akkumulátorral is felvértezték, az extrém hőviszonyok elleni védelemül pedig styrofoam hablemezt, illetve túrázáshoz szánt kézmelegítőkat alkalmaztak. A sztratoszfériában ugyanis akár mínusz 55 Celsius fokos hideg is lehet, amelyen az elektronikai eszközök már nem képesek működeni.
Ehhez hasonló fotókat készített a léggömbre rögzített mobil
A páros szeptember másodikán bocsátotta útjára a léggömbre applikált kameráját a Massachusetts állambeli Sturbridge-ben. A házilag barkácsolt ketyere nagyjából harminc kilométer magasságot tudott elérni azelőtt, hogy a léggömb négyórányi emelkedést követően kipukkadt volna, és az egész felszerelés visszazuhant volna a földre. Ez azonban már elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy a bolygó görbületeit és a világűr sötétségét is megörökítsék, melyeket publikáltak is honlapjukon - az ügyes kezű ezermesterek később YouTube-videókat is foglak publikálni - ígérik a tudományos művészetet népszerűsítő szájton, amely a http://1337arts.com címen érhető el.