Július 29-e óta nem küldhetnek pénzt külföldre a görögök, így azok számára, akik külföldi tandíjat fizetnének be, vagy a felhőszolgáltatásuk díjat küldenék el, megállt az élet.
A Quartz magazin a Weather Ex Machina applikáció egyik fejlesztőjét kérdezték arról, hogyan érinti a válság a görög techszektort. A programozó elmondta, hogy mivel nem tudnak új szerver csomópontokat megvásárolni, az új fejlesztéseiket sem tudják piacra dobni. Egy másik vállalkozó szerint azt a hitelességet, amit külföldi befektetőikkel szemben éveken át építettek, a jelenlegi helyzettel elveszítették.
A görögök jelenleg nem vehetnek az iTunes-on 0.99 euróért dalokat, nem tölthetnek le fizetős applikációkat az AppStore-ból - és külföldre sem utalhatnak PayPal-on keresztül. Július 2-án a PayPal bejelentette, hogy szeretné továbbra is kiszolgálni a görög felhasználóit, de ha segít azoknak külföldre utalni, bűntényt követne el - az ország területére viszont lehet utalni.
A helyzet megmutatja, hogy azok az applikációk, amik a pénzügyi szektort próbálták megújítani, alapvetően nem változtatták meg az iparágat - az továbbra is a bankok viselkedésétől függ.
A görög startupok most egymásnak próbálnak segíteni: az egyik legsikeresebb , jelenleg San Francisco-ban tartózkodó görög startupper, Panosz Papadopolusz, a Windows telefonokra készült applikációkat analizáló BugSense tulajdonosa például a bajba jutott, kisebb vállalkozások felhőszolgáltatásait fizeti ki, hogy a cégek ne veszítsék el az összes ott tárolt adatukat.