Az expedíció célja Alaszka páratlan természeti adottságainak - folyóinak, hegyeinek, gleccsereinek, tavainak, óceánpartjának -, valamint mindezek élővilágának, az őslakosság kultúrájának megismerése, megörökítése volt.
Alaszka 1959. január 3-án vált az Amerikai Egyesült Államok 49. tagállamává. Területe alapján a legnagyobb, lakosainak száma alapján azonban a harmadik legkisebb állam. Neve az Alyeska - nagy ország, nagy föld vagy szárazföld jelentésű - aleut szóból származik.
A települést a 19. század végén alapították aranybányászok. Eredetileg a havasi hófajdról (ptarmigan) akarták elnevezni, mivel sok élt ott abból a madárból, de végül egyszerűen csirke lett belőle. Itt ki is lehet próbálni az aranymosást. Azt mondják, aki aranyásásra adja a fejét, ne adja egyből fel az otthoni karrierjét.
Chickenben hivatalosan 17-en laknak. Unaloműzés gyanánt a turistanők által felajánlott bugyikat és melltartókat beletömik egy ágyúba, és kilövik. István alsónadrágjára nem volt vevő a tulaj.
Az út mellett észrevettünk egy fekete rókát. Elkezdett pózolni, felmászott erre a kerítésre, és amikor leugrott, akkor fotóztuk le. Úgy tűnik, itt nincs miért félnie az emberektől.
A fekete medvével úton-útfélen lehet találkozni, de csak ez volt olyan közel, hogy le tudtuk fotózni. A helyiek előszeretettel fogyasztják - a húsa igen finom.
Körülbelül harmincméteres távolságról készült a fotó. Egy természetfotós panaszkodott rá, hogy öt napig hiába várt a medvére, nem sikerült összefutniuk.
A lazacok az óceánból felúsznak a folyóra, lerakják az ikrájukat, majd elpusztulnak a szaporodás után. A szerencsés ivadékok visszaúsznak a tengerbe, és pár évig ott fejlődnek, majd ők is elindulnak felfelé szaporodni.
Utunkat megszámlálhatatlan vízesés kísérte. Ez a Valdez melletti Horseshoe Fall (Patkó-vízesés). Valdezben volt 1964. március 27-én minden idők második legerősebb, 9,3-es földrengése.
Itt van egy jégbarlang, amely beomlott pár hónappal az érkezésünk előtt, ezért elzárták a látogatók elől. Az olvadás miatt a jégbarlang lenyűgöző formációi állandó változásban vannak, és ha a jég túlságosan elvékonyodik, akkor be is szakadhat. Sikerült belülről is pár képet készíteni.
A víz vájja ki a belsejét, néhol vékonyabb, néhol vastagabb, ezért pompázik a kék különféle árnyalataiban.
Eleredt az eső, és az ősz a lehető legváltozatosabb színeit produkálta, nem messze a Russian Rivertől.
A hatalmas területű nemzeti park Dél-Alaszkában fekszik. Egy része nemzetközi bioszféra-rezervátum, és az UNESCO a világörökség részévé nyilvánította. Az Amerikai Egyesült Államok legnagyobb területű nemzeti parkja (53 321 km²). Itt található az ország második legmagasabb hegye, a Mount Saint Elias (5489 m), 16 legmagasabb hegycsúcsa közül 9 és a legfontosabb gleccserek.
Több száz patak szelte ketté a vidéket, olyan, mint amilyen a képen is látható.
Aki szereti a vadkempingezést, az igazán otthon érezheti magát ezen a vidéken. A leggyakrabban babot, sóletet, tojást, szalonnát, lapos halat sütöttünk. Egy pergetve fogott csukát három napig ettünk.
Van, aki a trófeát az autója elejére teszi. A képen egy jávorszarvas agancsa látható.
Miután elhagytuk az északi sarkkört, és nem volt felhős az ég, többször is ez a látvány fogadott minket.
Nem lehet betelni az aurora borealis látványával.
Az alaszkai jávorszarvas az ország egyik legfenségesebb vadállata.
A tajga a nevét is viselő éghajlati öv, egyúttal az északi flórabirodalom (holarktisz) eurázsiai–boreális flóraterületének jellemző növénytársulása.
A prémvadászok itt olyan állatokat is csapdázhatnak – pl. hiúz, farkas, vidra -, amelyek Európában általában védettek.
Az Egyesült Államok nemzeti jelképe, a fehérfejű rétisas Heines mellett.
Volt, hogy a kolbászunk bánta a társaságukat.
Alaszkában minden hatalmas.
Ez itt a világvége.